Zatrzymane kobiety / fot. Policja
Reklama

Umawiali się na portalu erotycznym. Napadali mężczyzn w Katowicach i Siemianowicach Śląskich. Szajka złodziei znalazła sobie niecodzienny sposób na kradzieże. Grupa dokonywała rozbojów – napadała na mężczyzn zwabionych na spotkania za pośrednictwem portalu erotycznego. Szajka to 20 i 21 latka, które współpracowały z 38 i 27-latkiem.

„Na trop sprawców stróże prawa wpadli po tym, jak do siemianowickiej komendy wpłynęły dwa zgłoszenia. Pierwsze dotyczyło rozboju popełnionego na mężczyźnie, który został napadnięty podczas spotkania z kobietą, którą poznał na portalu internetowym” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.- „Z przekazanych informacji wynikało, że gdy pokrzywdzony przyjechał we wskazane miejsce, został napadnięty przez 3 osoby. Sprawcy bili go i przy użyciu broni palnej grozili. Okradli mężczyznę z wartościowych przedmiotów, które miał przy sobie oraz z karty bankomatowej. Zmusili go również do podania pinu i pojechali z nim do bankomatu. Mężczyźnie udało się wtedy uciec” – dodaje.

Do identycznego zdarzenia doszło następnego dnia w Katowicach. Schemat był niemal wierną kopią zdarzenia z Siemianowic Śląskich. Wtedy kryminalni z Komendy Wojewódzkiej połączyli siły z policjantami z Siemianowic Śląskich.

Znaleziono m.in. broń palną / fot. Policja

Udało się ustalić sprawców brutalnych przestępstw. Zatrzymano ich w różnych miejscach.

„W sprawie zostało zabezpieczonych wiele dowodów. Podczas przeszukania mieszkania i pojazdu, którym poruszali się sprawcy, śledczy znaleźli między innymi 2 sztuki broni palnej, którą wykorzystywali podczas napadów przestępcy” – relacjonuje śląska policja.

Jak się okazało, grupa pobiła także jeszcze jednego mężczyznę, któremu skradziono 3 tys. zł.

Cała czwórka została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy. Za rozbój z użyciem broni palnej grozi kara do 15 lat więzienia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 + 21 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.