Sprzęt znaleziony u 28-latka / fot. Policja

Oszukał na portalu aukcyjnym 700 osób. Mieszkał w Katowicach i Tychach, w końcu zatrzymali go w Rudzie Śląskiej. 28-latek miał na portalu aukcyjnym 10 kont z fikcyjnymi danymi osobowymi, gdzie sprzedawał markowe obuwie. Butów nigdy nie miał, udało mu się naciągnąć około 700 osób na kwotę 250 tys. zł.

„Liczba pokrzywdzonych może być większa – trwa ich ustalanie” – informuje policja. Sprawę prowadzili funkcjonariusze odpowiedzialni za walkę z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

28-latek obecnie mieszkał w Rudzie Śląskiej, gdzie został zatrzymany. Przeszukano również jego poprzednie miejsca zamieszkania – w Katowicach i Tychach.

„W latach 2017-2019 na prowadzonych przez siebie kontach oferował do sprzedaży markowe obuwie, którego nie posiadał. W ten sposób oszukał ok. 700 osób na ok. 250 tys. zł. Liczba pokrzywdzonych może być większa – trwa ich ustalanie. Policjanci ustalili również, że mężczyzna zakładał rachunki bankowe na dane innych osób, jak również na dane fikcyjne, które następnie wykorzystywał do oszustw” – mówi Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Śledczy zabezpieczyli sprzęt komputerowy, telefony komórkowe, karty SIM, dokumentację bankową, nośniki danych oraz modemy bezprzewodowe, które zostaną poddane specjalistycznej analizie.

„28-latek usłyszał ponad 200 zarzutów oszustw za pośrednictwem portalu aukcyjnego, a także zarzut uczynienia sobie z przestępczego procederu źródła utrzymania” – opisują śledczy.

Prokurator z Prokuratury Rejonowej Katowice-Zachód zastosował wobec niego policyjny dozór oraz poręczenie majątkowe w kwocie 50 tys. zł. Śledczy podkreślają, że sprawa jest rozwojowa i planowane są kolejne zarzuty dla oszusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 18 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.