Krzysztof Wostal podczas gali Lodołamacze 2020 / fot. K. Medwid / InfoKatowice.pl
Reklama

Dziennikarz InfoKatowice.pl nagrodzony. Krzysztof Wostal laureatem Regionalnego Konkursu Lodołamacze 2020 w kategorii „Dziennikarz bez barier”. Nagrodę autorowi audycji „Czas na Społeczeństwo” wręczono w Teatrze Korez.

Za nami gala jubileuszowej XV edycji regionalnego konkursu Lodołamacze.

Reklama

Pierwsze miejsce i statuetkę w kategorii “Dziennikarz bez barier” zdobył Krzysztof Wostal, prezes Fundacji Transgresja, członek Stowarzyszenia Aktywności Obywatelskiej Bona Fides i autor książki “Życie w zachwycie”. Laureat jest autorem audycji w InfoKatowice.pl.

Krzysztof Wostal jest osobą głuchoniewidomą (całkowicie niewidomą i słabosłyszącą). To jednak nie przeszkadza mu w obsłudze sprzętu audio, nagrywaniu rozmów, obróbce materiałów do emisji, czy nagraniach w terenie.

“Takie wyróżnienie bardzo dużo dla mnie znaczy” – mówi. – „Pozwala pokazać innym ludziom z niepełnosprawnością, nawet poważną, że jeżeli chcesz, to możesz. Czasami możesz potrzebować wsparcia, czasami jest ci trudniej, ale możesz” – dodaje.

Krzysztof Wostal prowadzi w InfoKatowice.pl audycję “Czas na społeczeństwo”, gdzie zaprasza do rozmowy niezwykłych gości przełamujących stereotypy i bariery dotyczące osób z niepełnosprawnością.

Krzysztof Wostal podczas gali Lodołamacze 2020 / fot. K. Medwid / InfoKatowice.pl

“Półtora roku temu wymyśliłem, że zrobię audycję, gdzie będę pokazywać fajne rzeczy o niepełnosprawności, z jednej strony fajnych niepełnosprawnych, z drugiej strony fajnych ludzi, którzy działają na ich rzecz” – mówił podczas gali w Lodołamacze 2020, Krzysztof Wostal. – „Jestem wdzięczny InfoKatowice, gdzie publikowana jest audycja „Czas na społeczeństwo”, za wielką szansę, dzięki której mogę ten świat pokazywać i trochę też go zmieniać” – dodał.

“Jesteśmy dumni, że możemy współpracować z kimś takim jak Krzysztof. Robi kawał świetnej roboty promując osoby niepełnosprawne i tworząc dla nich przyjazną przestrzeń do życia” – mówi Grzegorz Wójkowski, prezes Stowarzyszenia Bona Fides. – „Mamy nadzieję, że audycja “Czas na społeczeństwo” będzie ukazywać się jeszcze przez długi czas. Pełni ważną rolę i cieszymy się, że została zauważona.”

Finansowane ze środków PROO w ramach projektu „Województwo śląskie przyjazne dla osób z niepełnosprawnościami sensorycznymi” oraz ze środków Fundacji im. Stefana Batorego.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
24 + 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.