Od lewej Kierownik budowy Leszek Zmełty, Marcin Krupa, prezydent Katowic, Ilona Stańczyk, prezes firmy GRETASPORT, wykonawca robót, mieszkaniec Piotrowic

Prezydent wbijał łopatę w ziemie. To początek inwestycji wartej przeszło 36 mln zł. W Katowicach powstanie nowoczesny obiekt sportowy. Chodzi o rejon starego boiska „Kolejarza” przy ulicy Asnyka w Piotrowicach.

Nowy obiekt będzie się składał ze stadionu piłkarsko-lekkoatletycznego, boiska do baseballu, boiska wielofunkcyjnego do piłki ręcznej i koszykówki, dwóch boisk do siatkówki plażowej i placu treningowego street workout.

W 2012 roku miasto przejęło teren inwestycji od PKP za 2 mln zł. Teraz zainwestuje tam ponad 36 mln zł.

„Na południu Katowic mamy co raz więcej mieszkańców, którzy aktywnie spędzać czas będą mogli w dzielnicy, na nowoczesnym obiekcie, który pozwoli także rozwijać sport w naszym mieście, bo stanie się bazą dla piłkarzy, lekkoatletów i baseballistów. Już za 22 miesiące zyskają oni kolejne miejsce do treningu czy też spędzania wolnego czasu” – podkreśla Marcin Krupa, prezydent Katowic, który zobowiązał się do realizacji tej inwestycji w ramach „Umowy z mieszkańcami Katowic”.

Oprócz boisk powstaną też nowe parkingi i ciągi pieszo-jezdne, a także budynek zaplecza sanitarno-szatniowego wraz z trybunami przy głównym boisku piłkarsko-lekkoatletycznym na 228 miejsc siedzących.

„Po wschodniej stronie inwestycji znajdzie się dwupiętrowy budynek, w którym zlokalizowanych będzie ponad 20 szatni oraz kilka pomieszczeń technicznych, nad nim pojawią się trybuny. Obok będą boiska do siatkówki plażowej, boisko do baseballa i boisko wielofunkcyjne” – mówi Leszek Zmełty, kierownik budowy.

Nowy obiekt będzie ogrodzony i oświetlony, a teren zagospodarowany na nowo. Przy boisku stanie elektroniczna tablica wyników. Z kolei przy boisku do baseballu znajdują się dwie trybuny na 35 i 33 miejsca siedzące, natomiast przy boiskach do siatkówki plażowej zaprojektowano widownię o pojemności 51 miejsc siedzących. Koncepcja kompleksu sportowego przy ul. Asnyka była konsultowana z mieszkańcami, których uwagi i opinie wpłynęły na kształt finalnego projektu.

„Zrobimy wszystko, żeby zakończyć budowę w terminie, a w wakacje w 2022 roku z obiektu mogli korzystać mieszkańcy” – mówiła Ilona Stańczyk, właścicielka firmy Greta Sport.

Prace budowlane o wartości 36,8 mln zł realizuje właśnie firma Greta Sport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.