GKS odniósł pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie. Katowiczanie pokonali w Polkowicach Górnika 2:0 po dwóch trafieniach Adriana Błąda.

GieKSa rozpoczęła spotkanie w tym samym składzie, w którym wystąpiła w zwycięskim spotkaniu z rezerwami Lecha. Początek meczu był dość senny. Gospodarze posiadali przewagę w środku pola, goście próbowali grać z kontry, akcję obu drużyn kończyły się jednak na wysokości pola karnego przeciwnika. Pierwsi sygnał do ataku dali w 20 min. polkowiczanie, kiedy strzał głową Szuszkiewicza wylądował na poprzeczce. Na odpowiedź katowiczan trzeba było czekać do 26 min. Po szybkiej akcji w pole karne wpadł Stefanowicz, który został przywrócony przez przeciwnika. Do bezpańskiej piłki doskoczył Błąd, który uderzył w światło bramki i pokonał Szymańskiego. Od tego momentu pojedynek zrobił się znacznie ciekawszy i obie drużyny kilka razy były blisko zmiany wyniku. Sztuka ta udała się w tuż przed przerwą Trójkolorowym, którzy podwyższyli prowadzenie po fantastycznym uderzeniu Błąda z około 16 metrów. Po 45 minutach katowiczanie prowadzili więc z Górnikiem 2:0. W drugiej odsłonie gospodarze szukali kontaktowego gola, podopieczni trenera Rafała Góraka kontrolowali jednak przebieg gry i bez problemu utrzymali bezpieczną, dwubramkową przewagę.

Górnik Polkowice – GKS Katowice 0:2 (0:2)

Bramki: Błąd (2)

Górnik Polkowice: Szymański – Azikiewicz (84. Magdziak), Opałacz, Kowalski-Haberek, Fryzowicz (87. Radziemski), Wacławczyk, Terpiłowski (66. Baranowski), Żołądź, Sobków, Szuszkiewicz, Baszak (84. Borkowski).

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Woźniak, Stefanowicz (63. Urynowicz), Jaroszek, Błąd (89. Gałecki), Sanocki (73. Kiebzak) – Kozłowski (89. Kurbiel).