Katowicka policja opublikowała nagranie z kontroli grupy „Speed” na terenie Katowic. Jednego dnia 3 kierowców straciło prawa jazdy. Wszyscy znacznie przekroczyli prędkość i byli realnym zagrożeniem na drodze.

To właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną zdarzeń drogowych, zwłaszcza tych najbardziej tragicznych w skutkach.

„Dlatego też nie ma i nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych” – mówi Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. Drogówka ostatnio kontrolowała miejsca, gdzie najczęściej kierowcy ostro dodają gazu – zatrzymano prawa jazdy trzem kierowcom (nagranie wyżej).

„W pierwszym przypadku kierujący fiatem, na odcinku gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 70 km/h jechał samochodem z prędkością 134 km/h,. Drugi ze skontrolowanych w tym dniu kierowców na Drogowej Trasie Średnicowej kierował BMW jadąc 126 km/h. Mężczyzna w chwili pomiaru przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km/h. Trzeci z kierujących, który w tym dniu utracił prawo jazdy z powodu nadmiernej prędkości, poruszał się na motocyklu. Mężczyzna jadąc hondą w terenie zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 63 km/h” –wylicza rzecznik katowickiej policji.

Policjanci katowickiej drogówki apelując o rozwagę i stosowanie się nie tylko do przepisów ruchu drogowego, ale również o dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 − 10 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.