Ulica Stawowa w Katowicach. "Żaba"/ fot. Erdem Yildiz / InfoKatowice.pl

Dzisiaj w Katowicach zbiórka artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Od godziny 10.30-12.30 na ulicy Stawowej w Katowicach (obok Żaby) zaplanowano zbiórkę, którą przeprowadzi Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wkluczeniom.

Potrzebne są zeszyty, piórniki, plecaki i tornistry (nowe i używane w dobrym stanie), bloki, kredki, farby, długopisy, ołówki, linijki, kleje, papier kolorowy etc.

„Liczymy na otwarte serca mieszkańców Katowic” – mówi Mariusz Nawrat, ze Stowarzyszenia Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Ponadto można przynosić także używane lub nowe podręczniki (aktualne), lektury szkolne.

„Pandemia wpłynęła na znaczne pogorszenie się sytuacji ubogich rodzin. Wiele osób, które podejmowały pracę na umowach śmieciowych, zostało zwolnionych. Matki, które same wychowują dzieci, muszą zapewnić im dobre warunki do życia. Jeśli dziecko choruje lub jest niepełnosprawne – nie wszystkie świadczenia medyczne są refundowane, a pomoc rządu niewielka. Rodzic musi wyposażyć dziecko nie tylko w przybory szkolne i podręczniki. Często potrzebne są też korepetycje. Jeśli zainteresowanie akcją będzie duże, to przedłużymy zbiórkę o kilka dni” – mówi Alicja Dobija ze Stowarzyszenie Klucz – Stop Społecznym Wykluczeniom.

Zebrane rzeczy zostaną przekazane do schroniska dla bezdomnych kobiet z dziećmi, które mieści się przy ulicy Orkana w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.