Kontrola prędkości / fot. Policja

12 kierowców w Katowicach straciło prawa jazdy. Jednego dnia. Powodem była oczywiście nadmierna prędkość. To grzech, który codziennie popełniają kierujący na terenie Katowic. Tylko podczas jednej akcji 136 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość.

To była jednodniowa akcja „Speed” podczas, której zwracano uwagę właśnie na łamanie przepisów pod kątem prędkości. To właśnie szybkość z jaką poruszamy się po drodze ma duże znaczenie w trakcie zdarzeń drogowych. Im szybciej jedziemy, tym ich skutki mogą być bardziej opłakane.

„Katowicka drogówka już od wczesnych godzin rannych kontrolowała kierujących w miejscach, gdzie najczęściej nie stosują się do obowiązującej prędkości. Policjanci w czasie akcji wykorzystywali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w wideo rejestratory” – wylicza Agnieszka Żyłka z katowickiej policji. – „Podczas działań na terenie Katowic policjanci skontrolowali 166 pojazdów, ujawniono przy tym 136 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości, gdzie aż w 12 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h” – dodaje.

W trakcie kontroli ujawniono także jeden samochód z cofniętym przebiegiem licznika. Za to grozi 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.