foto: Ewa Waszut
Reklama

Cmentarz w Katowicach zmieniany jest regularnie w śmietnik. Dzisiaj będą go sprzątać. Chodzi o cmentarz żydowski przy ulicy Kozielskiej w Katowicach. Ten ciągle jest w bardzo złym stanie i najwyraźniej niektórzy traktują go jak wysypisko.

Do sprzątania cmentarza zaprosił Jarosław Makowski, szef klubu radnych Koalicji Obywatelskiej. Zrobił to za pomocą mediów społecznościowych.

„Chciałbym Was znów poprosić o pomoc i zaprosić do wspólnego działania. I ponownie chodzi o posprzątanie cmentarza żydowskiego w naszym mieście, który regularnie zamieniany jest w – przepraszam za słowo – śmietnik” – pisał Makowski.

Sprzątanie zaplanowano na dzisiaj, na godzinę 16.00. Przyjść i pomóc może każdy.

„Sprzątanie jest konieczne, gdyż 17 września w ramach wydarzenia „Zapisane w kamieniu” będą miały miejsce dwa spacery po katowickim cmentarzu żydowskim. Byłoby fatalnie, gdyby zwiedzający zobaczyli ten bałagan w jednym z ważniejszych miejsc na mapie naszego miasta” – podkreślił Jarosław Makowski.

Odbędą się dwa spacery historyczne

„Zapisane w kamieniu” to spacery historyczne, które zaplanowano na terenie cmentarza. Dokładnie odbędą się dwa spacery po katowickim cmentarzu żydowskim, z historykiem i obrońcą kultury i zabytków żydowskich na Górnym Śląsku, Dariuszem Walerjańskim. Wydarzenie organizuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Obowiązują telefoniczne zapisy (od 8 września, pod nr. tel. 322 546 098, wewn. 112); liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

17 września spacery zaplanowano na godziny: 14.00-15.30 oraz 15.45-17.15 Spacery odbędą się w ramach Dni Kultury Żydowskiej; dofinansowany przez Żydowski Instytut Historyczny.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.