GieKSa po słabym początku meczu przegrywała z rezerwami Lecha. Ostatecznie jednak katowiczanie okazali się znacznie lepsi od swoich rywali i wygrali 3:1.

Pierwsza połowa toczyła się w wolnym tempie. Katowiczanie, którzy chcieli się zrehabilitować za fatalną porażkę z Hutnikiem na inaugurację sezonu, długo nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Bąkowskiego. Dopiero w 24 min. dobre podanie od Kozłowskiego otrzymał Stefanowicz, ale jego mocny strzał przeleciał nad poprzeczką. Goście także rzadko zapuszczali się pod bramkę Mrozka, stwarzali jednak lepsze wrażenie i w 36 min. objęli zasłużone prowadzenie po trafieniu Karbownika. Ostatnie kilka minut pierwszej odsłony to w końcu lepsza gra gospodarzy. W 42 min. świetnie w pole karne wpadł Kozłowski, który idealnie oddał futbolówkę do Błąda, a ten mocnym, precyzyjnym strzałem umieścił ją w siatce. Po 45 minutach na Bukowej był więc remis 1:1.

W drugiej części spotkania GieKSa zagrała znacznie lepiej. Już w 51 min. prowadzenie dla Trójkolorowych mógł uzyskać Kozłowski, ale jego mocny strzał głową został sparowany przez bramkarza. Chwilę później, po kolejnym kornerze, piłka trafiła do Sanockiego, a ten huknął w okienko i wprowadził w euforię katowicką publiczność. Kolejne minuty to kolejne ataki GieKSy. Blisko zdobycia bramek byli Rogala, Jędrych i dwukrotnie Kozłowski, który raz trafił w słupek, a raz mając przed sobą pustą bramkę, zamiast strzelać, próbował jeszcze podawać do partnera. Po kilkunastu minutach naporu podopieczni trenera Rafała Góraka nieco zwolnili, ale cały czas kontrolowali przebieg gry. W końcówce trzecie trafienie zaliczył wprowadzony kilka minut wcześniej Urynowicz i ostatecznie GieKSa pokonała rezerwy Lecha 3:1.

GKS Katowice – Lech II Poznań 3:1 (1:1)

Bramki: Błąd, Sanocki, Urynowicz – Karbownik

GKS Katowice: Mrozek – Wojciechowski, Jędrych, Kołodziejski, Rogala – Woźniak (69. Kiebzak), Stefanowicz, Jaroszek (46. Gałecki), Błąd, Sanocki (75. Pavlas) – Kozłowski (82. Urynowicz).

Lech II Poznań: Bąkowski – Wojtkowiak, Niewiadomski (46. Smajdor), Marciniak (78. Ławrynowicz), Sobol (78. Yatsenko), Kryg (68. Kryg), Karbownik, Borowski, Nawrocki, Kołtański (57. Pacławski), Szramowski.