GKS pokonał na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec 3:2. Zwycięską bramkę zdobył na 24 sekundy przed końcem spotkania Patryk Krężołek.

Pierwsza tercja toczyła się w dość sennej atmosferze. Największe emocje na trybunach wzbudził bokserski pojedynek Łopuskiego z Jakobsonsem w 6 min., który skończył się karą meczu dla doświadczonego katowickiego hokeisty. Jeśli chodzi o samą grę, to pierwsza na prowadzenie wyszła GieKSa, która wykorzystała grę w przewadze dwóch zawodników. Zdobywcą bramki został w 5 min. Franssila, który mocnym uderzeniem zakończył składną akcję z Fraszką i Rothlą. W 9 min. było już 1:1. Tym razem to katowiczanie grali w osłabieniu, a krążek w siatce umieścił Domagała.

Druga odsłona toczyła się w znacznie żywszym tempie, szczególnie za sprawą ambitnie grających sosnowiczan, którzy objęli prowadzenie w 25 min., wykorzystując pobyt na ławce kar Mularczyka. Chwilę później podopieczni trenera Piotra Sernika znowu grali w osłabieniu, na szczęście tym razem wyszli jednak z opresji bez szwanku. Później go gry w końcu wzięli się przyjezdni, którzy kilka razy byli blisko zdobycia wyrównania. Największą szansę na pokonanie Czernika miał w 38 min. Rohtla, którego strzał wylądował na poprzeczce. Ostatecznie golkiper Zagłębia nie dał się zaskoczyć i po dwóch tercjach było 2:1 dla Zagłębia.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od ataków GKS-u, który dążył do wyrównania. W 46 min. gospodarzy po raz kolejny uratowała poprzeczka, tym razem po strzale Pasiuta. Chwilę później było już jednak 2:2, a bramkową akcję przeprowadzili sprowadzeni przed sezonem z… Sosnowca Cunik i Stoklasa. Do końca regulaminowego czasu gry rezultat nie uległ już zmianie, a o wyniku spotkania zadecydowała dogrywka, w której zwycięską bramkę dla katowiczan zdobył na 24 sekundy przed ostatnim gwizdkiem sędziego Patryk Krężołek.

Zagłebie Sosnowiec – GKS Katowice 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, d. 0;1)

Bramki: Domagała, Nahunko – Franssila, Stoklasa, Krężołek

Zagłębie Sosnowiec: Czernik (Kotuła) – Kascak, Khoperia, Kozłowski, Domogała A., Baszirow – Jakobsons, Syrojeżkin, Bernacki, Dubinin, Nahunko – Naróg, Domogała M., Smal, Blanik, Kulas – Rutkowski, Luszniak, Citok, Stojek, Sikora

GKS Katowice: Simboch (Miarka) – Kruczek, Cunik, Krężołek, Pasiut, Stoklasa – Franssila, Krawczyk, Fraszko, Rohtla, Łopuski – Wajda, Andersons, Wanat, Starzyński, Michalski – Mularczyk, Zieliński, Skrodziuk, Adamus, Paszek