W pociągach Kolei Śląskich zapłacimy kartą za bilety. Od 1 września w większości pociągów regionalnego przewoźnika można było płacić kartą kupując bilet u konduktora. Nowy system płatności wdrażano przez wakacje. Obecnie już działa u wszystkich ekip konduktorskich.

Jeszcze w czerwcu w Studio InfoKatowice.pl, Tomasz Musioł, rzecznik Kolei Śląskich zapowiadał wprowadzenie płatności kartą przez przewoźnika. Potrzeba było przeszkolić około 250 osób, co w związku z pandemią wymagało czasu. Jeden pracownik potrzebował około godzinnego szkolenia.

„Mamy urządzenia sprawdzone, przetestowane już na liniach, nawet na tych, na których były zgłaszane braki gdzieś tam w dostępie do sieci – „czarne dziury” jak to kolokwialnie nazywają” – mówił w czerwcu Tomasz Musioł.

Płatność kartą za przejazd w pociągu to coś czego na pewno brakowało w Kolejach Śląskich. Do tej pory można było kupować jedynie bilety w pociągu za gotówkę. Wpływało to również na długość kolejki w u konduktora, co wyraźnie widać na trasie S4 Tychy-Katowice. Tam ludzie ustawiają się w kolejce, która była obsługiwana przez kilka przystanków. Konduktor musiał m.in. wydać resztę i wydrukować bilet, w między czasie sprawdzał gotowość pociągu do odjazdu z poszczególnych stacji.

Teraz proces sprzedaży biletów powinien być nie tylko wygodniejszy, ale także szybszy, nie mówiąc już o tym, że płatność kartą jest mile widziana w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Dzisiaj Koleje Śląskie zaplanowały spotkanie z dziennikarzami, na którym szerzej poinformują o wprowadzonych płatnościach kartą oraz o kolejnych planach spółki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
16 − 7 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.