Budowa Nowego Nikiszowca / fot. PFR Nieruchomości

Znowu przesuwają termin naboru na lokale z Mieszkania Plus w Katowicach. Tym razem nie podają daty. W czerwcu przesunięto termin na wrzesień, teraz nie wiadomo kiedy rozpocznie się nabór do 513 lokali w Nowym Nikiszowcu.

O bezterminowym zawieszeniu naboru poinformowała spółka PFR Nieruchomości, zaangażowana w realizację inwestycji w Katowicach.

„Obecnie trwają rozmowy z Gneraelnym Wykonawcą inwestycji, które mają na celu wypracowanie nowych warunków kontraktu. Biorąc pod uwagę fakt, że poczynione podczas negocjacji ustalenia mogą wpłynąć na zakładany harmonogram realizacji robót budowlanych, konieczne jest również zmodyfikowanie terminu rozpoczęcia rekrutacji najemców. Do czasu zakończenia rozmów z Generalnym Wykonawcą nie jest możliwe zadeklarowanie nowej daty uruchomienia naboru. Po 30 października spółka PFR Nieruchomości poinformuje o dalszych krokach” – poinformowała spółka w komunikacie do mediów.

Przy ul. Górniczego Dorobku powstaje 513 mieszkań o zróżnicowanej strukturze i szerokiej rozpiętości metraży – od 36 do 94,5 m2. Przewidziano również 11 lokali handlowo-usługowych o powierzchni od ok. 30 do ponad 220 m2. Osiedle składa się z budynków ułożonych w trzy kwartały. Każdy z nich będzie posiadał wewnętrzne, przestronne patio obsadzone zielenią i wyposażone w elementy małej architektury.

Zgodnie z harmonogramem, na razie bez naboru

Nowy Nikiszowiec zgodnie z deklaracjami PFR Nieruchomości realizowany jest zgodnie z harmonogramem. Roboty przekraczają średnio 80% wykonania.  Najbardziej zaawansowanym jest kwartał A, w którym trwają prace wykończeniowe,  na które składa się m.in. montaż paneli i drzwi wewnętrznych. Drugi pod względem zaawansowania prac jest kwartał B, w którym trwa malowanie ścian mieszkań i układanie płytek ceramicznych. W kwartale C poza robotami wykończeniowymi, nadal trwają prace przy elewacji budynku.

Przebieg inwestycji na razie pozostaje bez zmian. Nabór nadal mam mieć charakter dwuetapowy.

„Najpierw wnioski potencjalnych najemców zostaną zweryfikowane pod względem kryteriów ustalonych w uchwale Rady Miasta Katowice. Na najwięcej punktów mogą liczyć osoby posiadające dzieci (10 punktów za każde dziecko w gospodarstwie domowym), osoby rozliczające się z podatku dochodowego w Katowicach (10 punktów), osoby nieposiadające tytułu własności do mieszkania czy domu (6 punktów). Pełna lista kryteriów znajduje się mi.in. na stronie internetowej dedykowanej inwestycji https://katowice.mdr.pl/” – poinformowało PFR Nieruchomości.

Kolejnym krokiem będzie ocena zdolności czynszowej przyszłego najemcy oraz weryfikacja w BIG InfoMonitorze i to one zadecydują o przyznaniu mieszkania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.