foto: Infokatowice.pl

Marcin Krupa, prezydent Katowic podjął decyzję, że katowickie ścieżki rowerowe nie będą już budowane z kostki brukowej. To postulat, o który od wielu lat wnioskowały środowiska rowerowe. Swoją decyzję Krupa ogłosił w mediach społecznościowych.

„Aby rowerzyści chętnie korzystali z infrastruktury dedykowanej właśnie im, musi ona być wygodna. Dlatego zdecydowałem, że rezygnujemy całkowicie z kostki brukowej na katowickich ścieżkach rowerowych. Jej obecność wynika z konieczności zapewnienia dostępu do podziemnych sieci wodnych, cieplnych, czy też gazowych. Podjąłem decyzję, że na własny koszt, środkami miasta w razie awarii będziemy odtwarzać nawierzchnię. Już w tej sprawie zwróciliśmy się do gestorów sieci, by rozwiązanie to zastosować przy inwestycji, którą będziemy w najbliższym czasie realizować wzdłuż ul. Lotnisko, a także będziemy wnioskować, by w przypadku już zatwierdzonych projektów także rezygnować z kostki” – stwierdził prezydent Katowic, Marcin Krupa.

Nowe inwestycje, dla których miasto opracowuje wytyczne, a także remontowane odcinki dróg rowerowych będą w całości wykonywane z nawierzchni asfaltowej.

Łącznie w tym roku miasto planuje wybudować 8 km dróg rowerowych w Katowicach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
4 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.