W ręce policjantów z Będzina wpadł sprawca trzech napadów na policjantów. To poszukiwany 25-latek. Za niebezpiecznym przestępcą wydano aż trzy listy gończe w związku z uszkodzeniami ciała i kradzieżami z włamaniem. W grudniu ubiegłego roku uciekł policjantom z Katowic, których niespodziewanie zaatakował. Szczęście 25-latka jednak się wyczerpało, wpadł w Chorzowie.

„Sceny niczym z filmu akcji rozegrały się wczoraj około godziny 15.40 w Chorzowie przy ul. Katowickiej. Jadącego fordem fokusem 25-latka zatrzymali kryminalni z będzińskiej komendy. Dynamiczne, ale skrupulatnie zaplanowane i przeprowadzone z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa zatrzymanie, to finał wytrwałej pracy stróżów prawa. Policjanci wiedzieli, że mają do czynienia z bezwzględnym przestępcą” – wyjaśnia Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Listy gończe za 25-latkiem wydano w związku z przestępstwami popełnionymi w Będzinie i Rudzie Śląskiej.

„W grudniu ubiegłego roku, w trakcie policyjnej interwencji w Katowicach, wiedząc, że jest poszukiwany, zaatakował mundurowych. Kolejny atak na policjanta miał miejsce w Myszkowie, na początku czerwca bieżącego roku. Stróże prawa z tamtejszej komendy ustalili, że 25-latek na ich terenie zajmuje się uprawą sporych rozmiarów plantacji marihuany. Uciekający przed stróżami prawa mężczyzna próbował samochodem potrącić jednego z mundurowych. Ostatni raz mężczyźnie „upiekło się” pod koniec lipca bieżącego roku w Czeladzi. Obawiając się wyników legitymowania w trakcie interwencji w jednym z mieszkań w centrum miasta, 25-latek zaatakował gazem policjanta” – relacjonują śledczy.

Mężczyzna unikał policjantów, często zmieniał miejsce pobytu. Śledczym z Będzina udało się dowiedzieć jakim samochodem jeździ oraz gdzie i o której godzinie będzie jechał. Próbował uciec i staranować policyjny samochód, ale mu się tym razem nie udało.

Teraz jego losem zajmie się sąd i prokurator.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.