Sprawca ataku w autobusie z Katowic do Sosnowca w rękach policji. Po publikacjach portretu pamięciowego mężczyzny, na policję dotarło wiele zgłoszeń odnośnie pobicia w autobusie linii 908N. Do napaści doszło na trasie Katowice-Sosnowiec w nocy z piątku na sobotę. Ofiarą był 20-letni mężczyzna. Ostatecznie sprawca sam zgłosił się na komisariat.  

20-latek został pobity, po tym jak zwrócił uwagę 27-latkowi, który miał obrażać wracającego do domu chłopaka. Zaczepki miały charakter homofobiczny. Ostatecznie 20-letni Kuba stał się ofiarą agresora.

Reklama

„Napastnik podszedł do mojego chłopaka i wymierzył mu początkowo dwa ciosy. Kuba uderzył głową o rurkę i stracił na chwilę przytomność. To nie powstrzymało napastnika – bił mojego chłopaka po głowie gdy ten leżał na podłożu” – relacjonowała w sieci partnerka pobitego 20-latka.

Sprawca sam się zgłosił, są też świadkowie

Po publikacji portretu pamięciowego mężczyzny, sprawca sam się zgłosił na policję.

„Ustalono szereg świadków, przede wszystkim jednak, po publikacji komunikatu, do komisariatu zgłosił się sprawca. To 27-letni mieszkaniec Sosnowca. Został mu przedstawiony zarzut uszkodzenia ciała. Przestępstwo to, z uwagi na chuligański charakter, prokurator objął ściganiem z urzędu, a kara, która może spotkać sprawcę zostaje zaostrzona” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. – „Policjanci ustalili również personalia pierwotnie zaatakowanego przez sprawcę mężczyzny – w tej kwestii nadal przesłuchiwani i ustalani są świadkowie – dodaje.

Dopiero po zgromadzeniu materiału dowodowego prokurator zdecyduje, czy sprawca odpowie również za ten czyn. Prokurator objął sprawcę policyjnym dozorem i zakazał zbliżać się do pokrzywdzonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
7 + 28 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.