Samochód policyjny / fot. Erdem Yildiz / InfoKatowice.pl
Reklama

Dwa dni kontroli na katowickich drogach. Ludzie nie zapinali pasów, przekraczali prędkość i tracili prawa jazdy. Wynika ze statystyk podanych przez katowicką policję, która podsumowała wyniki dwóch różnych akcji prowadzonych na przestrzeni dwóch dni – chodzi o działania „Prędkość” i „Pasy”.

W takcie akcji „Pasy” działania były ukierunkowane w szczególności na egzekwowaniu obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Katowicka drogówka skontrolowała 130 pojazdów w trakcie jednego dnia akcji.

„Ujawniając 190 naruszeń przepisów ruchu drogowego, w tym aż 94 przypadkach dotyczyły one niezapinania pasów bezpieczeństwa, a dwukrotni stwierdzono nieprawidłowości przy przewożeniu dziecka” – informuje Maciej Bajerski z katowickiej policji.

W trakcie akcji „Prędkość” kontrolowano nie tylko przestrzeganie przepisów w tym zakresie, ale także stan trzeźwości oraz wyposażenie samochodu i dokumenty. W trakcie działań wykryto 207 przypadków przekroczeń prędkości.

„W 4 przypadkach przekroczenie prędkości skutkowało zatrzymaniem prawa jazdy” – wylicza Bajerski.

W trakcie akcji zatrzymano jednego pijanego kierowcę oraz jedną osobę, która miała sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
21 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.