Rejon ulicy Piastów 17, 20 / fot. Krzysztof Kraus
Reklama

Na osiedlu Tysiąclecia potrzebne przejście dla pieszych. Ułatwi dostęp do biblioteki i Parku Śląskiego. Chodzi o rejon ulicy Piastów 17 i 20. To tam teraz często ludzie przechodzą przez jezdnie w miejscu niedozwolonym m.in. dlatego, że ułatwiają sobie dostęp do filii Miejskiej Biblioteki Publicznej.

O możliwość stworzenia w tym rejonie przejścia dla pieszych wystąpił radny Krzysztof Kraus z Forum Samorządowego i Marcin Krupa.

Reklama

„Wspomniane przejście, na wysokości ul. Piastów 17 i 20, byłoby elementem traktu pieszego ciągnącego się od Osiedla Witosa aż do Parku Śląskiego” – stwierdził radny Kraus w interpelacji do prezydenta Katowic.

To trasa, z której obecnie i tak korzystają mieszkańcy.

„W sąsiedztwie proponowanego przejścia znajduje się przedept świadczący o tym, iż piesi regularnie przekraczają jezdnię w tym miejscu. Ze zgłoszeń Mieszkańców wynika, że często są to m.in. czytelnicy Filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej” – dodaje Kraus.

Urząd Miasta jeszcze nie odpowiedział na interpelację radnego.

Reklama

1 Komentarz

  1. Zamiast przejścia, to postawić tam patrol policji i karać mandatami. W odległości 100m, w obu kierunkach są przejścia dla pieszych. Za niedługo przejścia będą co 20m, a później będą narzekać, że duży smog. Lepiej Pan bezRadny zająłby się parkingami na osiedlu, bo jest ich zdecydowanie za mało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.