Podpisanie umowy na sklep socjalny / fot. UM Katowice
Reklama

Podpisali umowę na realizację sklepu socjalnego w Katowicach. Kupować będzie można taniej, ale ze skierowaniem. Dzisiaj tj. 20 sierpnia umowę w tej sprawie podpisało miasto Katowice oraz Fundacja Wolne Miejsce. Sklep socjalny powstanie na osiedlu Tysiąclecia 82.

„Ideą prowadzenia ww. sklepu socjalnego jest wyjście naprzeciw osobom doświadczającym stałych lub tymczasowych trudności finansowych, ubóstwa i kryzysów życiowych pojawiających się w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. epidemia, utrata pracy, nagłe kalectwo, choroba własna lub osoby bliskiej. Sklep ten będzie pierwszą tego typu placówką handlu detalicznego w Polsce, w której osoby uprawnione będą mogły zaopatrzyć się w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej” – poinformowało miasto Katowice.

Reklama

Klientami sklepu docelowo będą osoby i rodziny z Katowic, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Skierowania do zakupów lub listy osób uprawnionych do ich dokonywania będzie wydawał Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach. Wprowadzony zostanie miesięczny limit zakupów na jedną osobę.

„Zgodnie z warunkami konkursowymi, po stronie Fundacji jest przeprowadzenie remontu i wyposażenia lokalu, natomiast sam sklep ma ruszyć najwcześniej w październiku br.” – poinformował magistrat.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.