Przebudowywany odcinek DK81 / fot. UM Katowice

Od dzisiaj kolejne utrudnienia w ruchu. W Katowicach budują rondo turbinowe. Teraz prace wkraczają w kolejny etap na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Armii Krajowej w Katowicach-Piotrowicach. W związku z budową ronda turbinowego nastąpi zwężenie do jednego pasa ruchu ul. Kościuszki w kierunku od centrum do Mikołowa.

Zmiany nastąpią dzisiaj w godzinach okołopołudniowych. Będą obowiązywać przez 2 tygodnie.

„Na odcinku prowadzonych prac, czyli przed tarczą budowanego ronda do skrzyżowania z ul. Małachowskiego  kierowcy jadący w stronę Mikołowa będą mieć do dyspozycji tylko jeden pas ruchu – wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta i dodaje, że po zakończeniu tego etapu prac wykonawca będzie musiał przeprowadzić analogiczne roboty także od strony Piotrowic, czyli na jezdni w kierunku od Mikołowa do centrum Katowic.

Zmiana – jak przekonują urzędnicy – wynika z konieczności budowy układu drogowego na połowie tarczy ronda. Ich zakończenie zaplanowane jest na 31 sierpnia.

Na DK81 trwa przebudowa dwóch dużych węzłów drogowych o wartości ponad 320 milionów złotych, z czego 260 milionów złotych – to pozyskane dofinansowanie zewnętrzne.

1 Komentarz

  1. Bardziej potrzebne od lat jest zwykłe rondo między Kościuszki, Rolną, Brynowską. Ale temat jest niemiły władzy, bo w przeszłości za sprzedaź gruntu pod OBI przez magistrat przeszedł tajfun…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
15 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.