Wyrzucanie odpadów w lesie / fot. Straż Miejska Katowice

Wysypisko zrobili sobie z lasu w Katowicach.. Tak w skrócie można ująć to co zobaczyli funkcjonariusze straży miejskiej przy ulicy 73 Pułku Piechoty oraz przy Załęskiej Hałdzie. Sprawcy w lesie wyrzucali opady poremontowe, gruz, stare meble. “Mamy tu przykłady niezwykle bezczelnego zachowania” – relacjonują strażnicy.

„Za wyrzucenie odpadów przy ulicy 73 Pułku Piechoty oraz Załęśkiej Hałdzie śmieciarze zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 2000 złotych” – informuje Jacek Pytel ze Straży Miejskiej w Katowicach. „Ich wyczyny zostały zarejestrowane. Na nagraniach widać jak sobie poczynają śmieciarze. Strażnicy przygotowali dokumentację. Każdy ze sprawców mógł zobaczyć film i zdjęcia ze swoim udziałem – żaden z nich nie kwestionował tego co zobaczył. Każdy z pokorą przyjął mandat w kwocie 500 złotych” – dodaje.

Sytuacja jest o tyle bulwersująca, że w Katowicach działają Gminne Punkty Zbiórki Odpadów (GPZO), które przyjmują bezpłatnie selektywnie zebrane odpady komunalne z gospodarstw domowych mieszkańców gminy Katowice. Odpady zostaną następnie unieszkodliwione lub przeznaczone do odzysku.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
10 + 12 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.