Tramwaj powstańczy /fot. Tramwaje Śląskie
Reklama

Po m.in. Katowicach będzie jeździł powstańczy tramwaj – pojawi się na trasie linii 100. Następnie będzie można go zobaczyć na torach w Gdańsku, Krakowie i Warszawie. Na tory miast Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii tramwaj wyjedzie 17 sierpnia w 100. rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego.  

Tego dnia będzie się sporo działo w Katowicach.

Reklama

„O 10:00 w Muzeum Historii Katowic przy ul. Szafranka 9 odbędzie się sympozjum pt. „Rok 1920 w Katowicach. W setną rocznicę wybuchu II Powstania Śląskiego”. O 14:00 zaplanowano upamiętnienie 100. rocznicy zabójstwa doktora Mielęckiego przy ul. Warszawskiej 14, a niedługo później swoją tegoroczną podróż zainauguruje tramwaj powstańczy” – poinformowały Tramwaje Śląskie.

„Tramwaj powstańczy do Niepodległej” wyruszy w trasę z przystanku Rynek/Teatr Śląski o 14.30. Będzie kursował do 25 sierpnia.

W dniach od 20-25 sierpnia tramwaje oklejone grafiką powstańczą pojawią się na torach w Gdańsku, Krakowie, Poznaniu i Warszawie. Składy zapewnią działający tam przewoźnicy. We wszystkich miastach będą jeździły na linii 100.

Każdy podróżujący takim tramwajem otrzyma bilet edukacyjny do Niepodległej zawierający kalendarium Powstań Śląskich.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
8 + 2 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.