Poszukiwany mężczyzna / fot. Policja
Reklama

Nietypowy sposób na wyłudzanie pieniędzy znalazł sobie mężczyzna w Katowicach, ale jak się okazało był skuteczny. Teraz szuka go policja, bo podejrzewanemu udało się wyłudzić pieniądze.

To była metoda, którą można określić jako „na kuriera”. Dość ryzykowna, ale w tym przypadku przyniosła efekt. Do oszustwa doszło 9 lipca w przychodni weterynaryjnej przy ulicy Bażantów w Katowicach.

Reklama

„Podejrzewany mężczyzna po wejściu do przychodni podał się za kuriera i wprowadził w błąd pracownika przychodni co do konieczności odbioru i opłacenia fikcyjnej przesyłki. Następnie mężczyzna wyszedł i odjechał pojazdem typu kombi koloru granatowego. Istnieje również możliwość, że podejrzany mężczyzna może poruszać się samochodem dostawczym koloru białego” – informuje katowicka policja. Policja nie podaje o jaką kwotę pieniędzy chodzi.

Wizerunek podejrzewanych mężczyzn zarejestrował monitoring, ale za wiele na nim nie widać, chociaż jakość nie jest tragiczna. Mężczyzna miał czapkę z daszkiem oraz maseczkę na twarzy.

 

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać podejrzewanego lub posiadające jakiekolwiek informacje mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z IV komisariatu pod nr tel. 47 851 37 50, 47 851 37 51 lub pod adresem e-mail: kp4katowice.ka.policja.gov.pl

„Wszystkim informującym gwarantujemy anonimowość” – podkreślają mundurowi.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
19 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.