Osiedle Tysiąclecia / Vardges Muradyan
Reklama

W Katowicach powstanie sklep socjalny. Towary będą sprzedawać poniżej ich wartości. Oprócz sklepu socjalnego powstanie też klubo-kawiarnia. Żeby dokonać zakupów  w sklepie potrzebne będzie specjalne skierowanie.

To zadanie, które będzie realizowało miasto. Już wybrano wykonawcę w ramach otwartego konkursu. Sklep i klubo-kawiarnia będą skierowane do najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.

Reklama

„Jako pierwsi w Polsce chcemy uruchomić sklep socjalny, gdzie osoby w trudnej sytuacji ekonomicznej będą mogły się zaopatrzyć w artykuły spożywcze, środki higieny osobistej i chemii domowej sprzedawane w cenach poniżej ich wartości rynkowej. Jednocześnie projekt ten to kolejne wspólne działanie z organizacjami pozarządowymi. Fundacja Wolne Miejsce, która wygrała konkurs na realizacje tego zadania przygotowuje się do uruchomienia sklepu na terenie Osiedla Tysiąclecia” – mówi Marcin Krupa, prezydent, Katowic.

Projekt ma pomóc tym najbardziej potrzebującym, którzy doświadczają stałych lub tymczasowych trudności finansowych, ubóstwa, pojawiających się w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń losowych takich jak np. epidemia, utrata pracy, nagłe kalectwo, choroba własna lub osoby bliskiej.

Sklep powstanie w Katowicach przy ul. Tysiąclecia 82. Wkład miasta to lokal,  a także dofinansowanie dla organizacji pozarządowej. Środki przeznaczone na ten cel z budżetu miasta wynoszą 20 tys. zł. Sklep ma ruszyć w październiku.

„Głównymi adresatami zadania uprawnionymi do zakupów w sklepie socjalnym są osoby i rodziny zamieszkałe w Katowicach, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej. Z zakupów w sklepie socjalnym będą mogły korzystać osoby spełniające kryteria ustalone z Fundacją Wolne Miejsce, na podstawie specjalnych skierowań lub list osób uprawnionych do dokonywania zakupów w sklepie, wydanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach – wyjaśnia Małgorzata Moryń-Trzęsimiech, naczelnik wydziału polityki społecznej. Zakłada się wprowadzenie miesięcznego limitu wartości zakupów dla 1 osoby.

W lokalu ma zostać również wydzielona przestrzeń na klubo-kawiarnie, głównie skierowaną dla katowickich seniorów skupionych m.in. w Klubach Seniora, fundacjach, stowarzyszeniach i Uniwersytecie III Wieku.

 

Reklama

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 4 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.