Reklama

Radni spotkali się z deweloperem, byłym prezydentem Katowic Piotrem Uszokiem. Spotkanie miało miejsce kilka tygodni temu w Rawa Ink, brali w nim udział rajcy ze wszystkich klubów. Następnie w dodatkowym spotkaniu zorganizowanym już w sali w Urzędzie Miasta Katowice, wzięli udział radni Koalicji Obywatelskiej nieobecni na pierwszym spotkaniu w Piotrem Uszokiem.

Spotkanie miało charakter roboczy. Były prezydent Katowic prezentował założenia swoich planów inwestycyjnych – budowy Nowego Wełnowca. To planowana nowa wielofunkcyjna, ekologiczna i zielona dzielnica w północnej części Katowic. Między aleją Korfantego a ulicą Konduktorską ma kosztować ponad 2 mld złotych.

„To jest normalne, że A – spotykamy się w urzędzie, B – słuchamy o propozycjach, które jak rozumiem są w intencji prezesa, aby to osiedle zbudować i trzy, co jest najważniejsze, otrzymuje jakby wiedzę, która jest niezbędna żeby mieć zdanie na temat tego projektu” – mówił w Studio InfoKatowice.pl, Jarosław Makowski, szef klubu Koalicji Obywatelskiej.

Radni nie widzą problemu w spotkaniu z deweloperem, ale specjalnie nie chwalili się nim w mediach społecznościowych.

„Osobiście nie widzę w tym nic złego i cieszę się, że w taki sposób traktuje się samorząd w Katowicach” – stwierdził Damian Stępień, szef klubu Forum Samorządowego i Marcin Krupa. – „Jasno i wyraźnie chce powiedzieć, nie było formułowanych żadnych oczekiwań w stosunku do Rady Miasta Katowice w tym zakresie. Przedstawiona została pewna koncepcja zagospodarowania zdegradowanego terenu” – dodał.

Podobne spotkania planowane są m.in. z radnymi dzielnicowymi.

Nowy Wełnowiec w 7 etapach

Nowy Wełnowiec to obszar 25 ha. Ma zostać zrekultywowany i zrewitalizowany. Z przestrzeni publicznej ma zostać usunięty ruch samochodowy, a planowana jest na około 270 tys. mkw. naziemna powierzchnia użytkowa – w dużej mierze mieszkania

Pozostała powierzchnia zostanie przeznaczona na biura, edukację, gastronomię, handel, usługi i kulturę. Aż 56 proc. powierzchni będą stanowiły tereny zielone. Szacunkowe koszty inwestycji planowanej na 7 etapów to ponad 2 mld zł.

Autorem koncepcji Nowego Wełnowca jest pracownia JEMS Architekci, projektanci m.in. katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Za zarządzanie inwestycją odpowiada Eko-Bryza, którą kieruje Piotr Uszok, były prezydent Miasta Katowice w latach 1998-2014.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 + 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.