Tęczowy protest w Katowicach. Dzisiaj w Katowicach o godzinie 19.30 na Rynku, tuż przed Urzędem Miasta zebrał się tłum niezadowolonych mieszkańców miasta i regionu z działań władzy. W rękach wiele osób miało transparenty z napisami: „Wszystkich nas nie zamkniecie”. Skandowali też “solidarność naszą bronią”. 

„Nikogo Nie Zostawimy – Wszystkich Nas Nie Zamkniecie” pod tym hasłem zorganizowano protest w mieście. Kilkaset osób pojawiło się na Placu Kwiatowym w Katowicach. Zgromadzeni manifestowali przeciwko szykanom wobec aktywistów i aktywistek m.in. środowisk LGBT+.

“Kiedy Państwo nas nie chroni, mojej siostry będę bronić, kiedy państwo nas nie chroni, moich braci będę bronić” – skandowali zebrani.

„Spotykamy się dla Margot i studentek/tów socjologii, nad którymi prokuratura pod dyktando Ordo Iuris nadal zamierza się znęcać wielogodzinnymi przesłuchaniami” – podkreślali w sieci organizatorzy.

Margot to aktywistka LGBT, która zawiesiła tęczowe flagi na pomnikach w Warszawie. Została tymczasowo aresztowana za zniszczenie samochodu oklejonego homofobicznymi hasłami.

Na przeciwko głównej manifestacji, na płycie Rynku można było zobaczyć niewielką kontrmanifestację.

“Nic was nie słychać, naziole nic was nie słychać” – krzyczeli zebrani na Placu Kwiatowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
26 − 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.