Fabio Jakobsen na katowickim odcinku TDP / fot. Mariusz Zawadzki

Fabio Jakobsen został wybudzony ze śpiączki. Holenderski kolarz doznał urazu na mecie katowickiego odcinka Tour de Pologne. Przeszedł kilkugodzinną operację w Szpitalu św. Barbary w Sosnowcu. Dzisiaj został wybudzony ze śpiączki farmakologicznej.

Proces wybudzania Holendra trwał kilkanaście godzin. Jak przekazał mediom Paweł Gruenpeter, zastępca dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary w Sosnowcu, lekarze liczą, że nie doszło do uszkodzenia układu nerwowego, medycy są dobrej myśli.

Jakobsen przeszedł około godziną reanimację na miejscu zdarzenia w Katowicach, jego stan zdrowia może się jeszcze zmienić.

Do wypadku doszło na linii mety pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach. Jeden z zawodników – Dylan Groenwegen –  najpierw przyblokował swojego rodaka, a następnie odepchnął go, co doprowadziło do kraksy. Jakobsen wpadł z impetem w płotki i wyłamał je, na leżących zawodników zaczęli wpadać kolejni. Urazów doznał też sędzia odpowiedzialny za pomiar czasu, a także ludzie przy barierkach.

Katowicka policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
11 − 8 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.