Sprzątanie dzielnicy / fot. Stowarzyszenie Wolnej Herbaty
Reklama

Mieszkańcy spotkają się w Zawodziu. Żeby posprzątać dzielnicę. To kolejna odsłona bardzo pożytecznej miejskiej akcji „SprzątaMy dzielnice”, w którą zaangażowani są mieszkańcy miasta oraz wolontariusze Stowarzyszenia Wolnej Herbaty.

Najbliższe sprzątanie odbędzie się jutro tj. w sobotę (08.08.2020) na Zawodziu. Mile widziany jest każdy, kto chce pomóc posprzątać dzielnicę.

Reklama

„Zbiórka odbędzie się 8 sierpnia o godz. 10.00 na końcu ulicy Piaskowej, przy Rawie – obok garaży. Zapewniamy worki na śmieci, rękawice do sprzątania, wodę pitną oraz środki do dezynfekcji. Ze względu na pandemię koronawirusa prosimy, by zabrać swoją maseczką oraz butelkę na wodę lub bidon, które będzie można napełnić na miejscu” – wyjaśnia Olaf Józefoski, prezes stowarzyszenia i podkreśla, że osoby niepełnoletnie, które chcą wziąć udział w akcji, muszą przyjść w towarzystwie rodzica lub opiekuna.

Na Zawodziu mieszkańcy będą sprzątać obszar pomiędzy ulicami Piaskową, Staszica i Rawą.

W kolejnych tygodniach wybrane miejsca w swoich dzielnicach będą sprzątać mieszkańcy Koszutki (15.08), os. Paderewskiego – Muchowiec (22.08), Ligoty – Panewnik (29.08) i jako ostatni mieszkańcy Dąbrówki Małej (5 września).

W związku z epidemią zrezygnowano w tym roku z integracyjnego grilla po sprzątaniu.

O poniesieniu kar za zaśmiecanie terenów zielonych rozmawialiśmy z radnym PiS Dawidem Kamińskim.

W ciągu ostatnich dwóch edycji udało się uporządkować m.in. tereny zielone w Wełnowcu (tzw. Alpy Wełnowieckie) i na Koszutce (tereny po byłym przejeździe kolejowy), dolinę rzeki Ślepiotki i Las Panewnicki w Ligocie, okolicę Rezerwatu Przyrody Ochojec czy las przy ulicy Adama w Giszowcu. Tylko w zeszłym roku udało się zebrać i oddać do recyklingu 311 worków ze szkłem oraz 322 worki z odpadami plastikowymi.

Reklama

1 Komentarz

  1. Popieram całym Sercem, ale wiadomo że to syzyfowa praca, przyjdą Skify i znowu nasyfią bo dla nich czyste otoczenie nie ma żadnej wartości, musieliby sami zacząć inaczej myśleć i doceniać czyste otoczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
5 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.