Pobieranie wymazu z samochodu / fot. PGG / Twitter
Reklama

Koronawirus: Wzrosła liczba chorych na Śląsku o 259 przypadków, w samych Katowicach od wczoraj odnotowano 112 nowych zakażeń informował sanepid. Stacja podała błędną liczbę. 

Od początku pandemii w regionie zdiagnozowano  17 488, to wzrost od wczoraj o 259 przypadków. Ogółem chorobę pokonało  14 751 mieszkańców. Odnotowano też 405 zgonów. Te najnowsze to śmierć 80 – letniego mężczyzny z powiatu bielskiego, a w szpitalu w Gliwicach zmarł 77 – letni mężczyzna z powiatu mikołowskiego.

Reklama

Nowe przypadki w Katowicach

W Katowicach odnotowano od wczoraj 112 nowych przypadków, tak informowała Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Katowicach. Próbowaliśmy się skontaktować z sanepidem żeby zweryfikować liczby, ale nam się nie udało. Następnie poprawiono wynik ze 112 na 12. To oznacza, że od początku pandemii zachorowało 694 osoby z czego 576 wyzdrowiało. 17 zmarło.

259 nowych przypadków to górnicy oraz ich rodziny.

„To są wyniki z przesiewu z przedwczoraj” – mówi Alina Kucharzewska, rzecznik Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego. Chodzi o przesiewy z kopalń Bielszowice i Chwałowice, a także wśród rodzin górników.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.