TDP w Katowicach fot. Mariusz Zawadzki

Poważny wypadek na finiszu pierwsze etapu Tour de Pologne w Katowicach. W środę stan holenderskiego kolarza Fabio Jakobsena określano jako ciężki ale stabilny. Sportowiec trafił do Wojewódzkiego Szpitala św. Barbary w Sosnowcu, gdzie przeszedł trwająca 5 godzin operację. 

Do wypadku doszło na linii mety pierwszego etapu 77. Tour de Pologne w Katowicach. Jeden z zawodników – Dylan Groenwegen –  najpierw przyblokował swojego rodaka, a następnie odepchnął go, co doprowadziło do kraksy. Jakobsen wpadł z impetem w płotki i wyłamał je, na leżących zawodników zaczęli wpadać kolejni. Urazów doznał też sędzia odpowiedzialny za pomiar czasu, a także ludzie przy barierkach.

Fabio Jakobsena doznał urazu czaszki i mózgowia.

Dylan Groenwegen, który pierwszy przejechał metę został zdyskwalifikowany. Zwycięzcą etapu ogłoszono Fabio Jakobsena. Ten obecnie znajduje się w śpiączce farmakologicznej, ale z najnowszych informacji wynika, że nie doznał urazu mózgu ani kręgosłupa. Przeszedł pięciogodzinną operację, dzisiaj ma zostać podjęta decyzja o jego wybudzeniu ze śpiączki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 19 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.