fot. Śląska Straż Graniczna
Reklama

Uderzenie w biznes narkotykowy. Przejęto m.in. amfetaminę, haszysz i marihuanę. Zatrzymani mężczyźni należeli do zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się obrotem narkotyków na terenie Polski.  

Zatrzymań na terenie województwa śląskiego dokonali funkcjonariusze Śląskiej Straży Granicznej. Wpadło dwóch Polaków oraz jeden Ukrainiec w wieku od 40 do 48 lat.

Reklama

„W ramach realizacji sprawy nadzorowanej przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach, łącznie zabezpieczono 2,12 kilograma amfetaminy o czarnorynkowej wartości około 84 629,60 złotych” – informuje Szymon Mościcki ze Śląskiej Straży Granicznej.

W dniu realizacji działań, w trakcie przeszukania miejsc pracy mężczyzn ujawniono kilka gramów amfetaminy, marihuany, haszyszu oraz kilkanaście tabletek MDMA.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w Katowicach wobec jednego z Polaków zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Prokurator wydał zarządzenie o zajęciu jego mienia o wartości rynkowej 30 000 złotych.

„Kolejny Polak usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Wobec obywatela Ukrainy zastosowano środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 000 zł oraz dozór policji” – informuje Straż Graniczna.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Prawdopodobnie dojdzie do dalszych zatrzymań.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 11 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.