Górnośląskie Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

1,5 roczny chłopczyk jest w śpiączce farmakologicznej. Gdy trafił do szpitala miał wiele ran kłutych szyi, poinformował w sobotę dziennikarzy koordynator Centrum Urazowego dla Dzieci w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Matka, która zraniła dziecko usłyszała już zarzuty usiłowania zabójstwa.  

Do tragedii doszło w piątek popołudniu na osiedlu H w Tychach. Policję wezwano do jednego z mieszkań przy ulicy Honoraty. Matka miała ranić chłopczyka nożem w szyję. Helikopterem został przetransportowany do szpitala w Katowicach, po wcześniejszym ustabilizowaniu go przez załogę karetki.

„Stan dziecka był ciężki, miało dwie duże rany szyi i 7, 8 mniejszych. Było we wstrząsie z powodu utraty krwi. Chłopczyk w ciągu 10 minut trafił na blok operacyjny, gdzie czekał na niego interdyscyplinarny zespół złożony z chirurgów dziecięcych, kardiochirurga i laryngologa. Ta operacja uratowała chłopcu życie. Dziecko jest teraz w stanie stabilnym w śpiączce farmakologicznej na oddziale intensywnej terapii GCZD” – poinformował dziś dziennikarzy dr Andrzej Bulandra, koordynator Centrum Urazowego dla Dzieci w GCZD.

Zdaniem medyków rany powstały w wyniku celowego działania. Chłopczyk o ile jego stan ogólny będzie się poprawiał może zostać wybudzony ze śpiączki w ciągu najbliższych kilku dni. Rokowania lekarzy są dobre.

40-letnia matka została zatrzymana. Usłyszała zarzut usiłowania zabójstwa. Jak donosi Radio RMF, kobieta miała „w zasadzie” przyznać się do zarzucanego jej czynu, ale nie była w stanie wyjaśnić racjonalnie swojego postępowania.

Prokuratura zapowiedziała powołanie biegłych, celem ustalenia poczytalności kobiety oraz tego czy nie cierpi na choroby psychiczne. Do sądu zostanie skierowany też wniosek o tymczasowy areszt. 40-latce grozi nawet dożywocie.

W chwili zdarzenia w mieszkaniu przy ulicy Honoraty znajdowali się też matka kobiety i jej brat. Zostali przesłuchani w charakterze świadków.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
13 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.