W dniu Tour de Pologne Urząd Miasta Katowice będzie pracował krócej. Miasto jest współorganizatorem wydarzenia, za katowicki etap zapłacono niespełna 500 tys. zł brutto.
5 sierpnia, czyli w środę w trakcie Tour de Pologne katowicki magistrat będzie pracował tylko do godziny 14.00. Włączając w to stanowiska do bezpośredniej obsługi mieszkańców. Od 16.00 mają być zamykane ulice w mieście.
W Katowicach kolarze pokonają trzy 16-kilometrowe rundy, będą finiszować pod Spodkiem.
„Z jednej strony mieszkańcy Katowic mają możliwość zobaczenia w akcji najlepszych kolarzy z całego świata, a z drugiej strony mamy doskonałą okazję pokazania Katowic na całym świecie” – podkreśla prezydent Katowic Marcin Krupa.
Choć kolarze do Katowic wjadą w środę 5 sierpnia około godziny 17.00 – to jednak ze względów organizacyjnych zmiany będą wprowadzane wcześniej.
- Parkingi wzdłuż ul. Korfantego(na odcinku od ul. Chorzowskiej do ul. Katowickiej) zostaną wyłączone z możliwości korzystania przez cały dzień – zarówno 4 jak i 5 sierpnia (to jedyne miejsce, w którym zmiany zostaną wprowadzone dzień wcześniej)
- Parkingi w Strefie Kultury– będą wyłączone z użytkowania przez cały dzień (tj. 5 sierpnia).
Zamkną ulice
W środę 5 sierpnia konieczne jest także całkowite zamknięcie ulic na katowickiej trasie Tour de Pologne Junior od godziny 13.00, który przebiega Al. Korfantego od Pętli Słonecznej do Rynku.
W środę 5 sierpnia od ok. godz. 16.00 zostaną całkowicie zamknięte przejazdy następującymi odcinkami dróg (które stanowią jednocześnie trasę wyścigu):
- Strzelców Bytomskich (od granicy Siemianowic Śląskich do ul. Pod Młynem)
- Pod Młynem (od Strzelców Bytomskich do Milowickiej)
- Milowicka (od ul. Pod Młynem do Baczyńskiego)
- Telewizyjna
- Korfantego (odcinek od Pętli Słonecznej do Rynku będzie zamknięty już od godz. 13.00– w związku z przejazdem Tour de Pologne Junior)
- Roździeńskiego (od Ronda do Dudy-Gracza)
- Olimpijska
- Góreckiego
- Dobrowolskiego
- Dudy-Gracza
- Graniczna
- Pułaskiego (od Granicznej do zjazdu na Dolinę Trzech Stawów, gdzie będą obowiązywać wyłączenia m.in. na głównej trasie rolkowo-rowerowej oraz wjeździe od strony wodnego placu zabaw)
- Francuska (od ul. Gawronów do Jagiellońskiej)
- Damrota (od Francuskiej do Powstańców)
- Powstańców (od Granicznej do Francuskiej)
- Jagiellońska
- Miarki
- Kościuszki (od pl. Miarki do ul. Poniatowskiego)
- Poniatowskiego
- Mikołowska (od ul. Poniatowskiego do ul. Sądowej)
- Sądowa
- Wolności
- Sokolska (od pl. Wolności do ul. Skargi)
W którą sobotę urzędnicy to odrobią? Znając życie, w żadną. Fajnie się dysponuje pieniędzmi podatników. Ciekawe czy Pan Krupa byłby taki łaskawy, gdyby to było w jego prywatnej firmie….aaa zapomniałem, że urząd miasta jest prywatnym folwarkiem.