Rejon planowanego MDK Witosa w Katowicach / fot, UM Katowice
Reklama

Na Platformie Konsultacji Społecznych (PKS) ruszyły konsultacje w sprawie zadania: „MDK Witosa – budowa domu kultury wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych w formie parku”.  Inwestycja miałaby zostać zrealizowana w rejonie ulic Kwiatkowskiego i Grabskiego.

To ma być miejsce spotkań dla mieszkańców, gdzie będą realizowane działania w dziedzinie upowszechniania kultury, edukacji i wychowania.

Reklama

„Zagospodarowanie terenów przyległych w formie parku oraz zapewnienie miejsc postojowych dla potrzeb funkcjonowania obiektu” – zaznaczają urzędnicy.

W 2020 roku zlecona zostanie koncepcja architektoniczno-urbanistyczna, w 2021 roku mają trwać dalej prace nad dokumentacją projektową do budowy MDK Witosa wraz z zagospodarowaniem terenów przyległych.

Planowany zakres inwestycji zgodnie z komunikatem miasta:

1. obiekt Miejskiego Domu Kultury z salą wielofunkcyjną na potrzeby organizowania imprez i wydarzeń kulturalnych ze sceną i wysuwaną widownią, z uwzględnieniem m.in.: sali baletowej, sali taneczno – ruchowej, pracowni plastycznej, pracowni ceramicznej z piecem do wypalania ceramiki oraz innych niezbędnych sal i pomieszczeń dla realizacji zadań i prowadzonych działań domu kultury w dziedzinie wychowania, edukacji i upowszechniania kultury. Obiekt będzie wkomponowany i powiązany z terenem przewidzianym na park.

2. wykonanie parku z uwzględnieniem m.in.: zieleni urządzonej, miejsca spotkań mieszkańców, ogrodów społecznych, ciągów komunikacji pieszej, ścieżek pieszo-rowerowych, ścieżek edukacyjnych o charakterze przyrodniczo – historycznym, form małej architektury, oświetlenia terenu, monitoringu parku oraz zapewnienia możliwości zbierania deszczówki z przeznaczeniem na podlewanie w tym: wykorzystanie ekologicznych form nawadniania m.in. suche rzeki, suche oczka wodne.

Wieloletnie starania

Od lat trwają starania o powstanie instytucji kultury na osiedlu Witosa. Marcin Krupa, prezydent Katowic jeszcze w kampanii wyborczej obiecał domy kultury na osiedlach Witosa oraz Paderewskiego.

Zdaniem radnego Krzysztofa Krausa z Forum Samorządowego i Marcin Krupa, to bardzo ważna kwestia dla lokalnej społeczności. Tak mówił nam w ubiegłym roku, gdy był gościem studia InfoKatowice.pl.

„Instytucja kultury, to jest miejsce, w którym możemy spotkać się nie tylko z kulturą, ale też ze sobą, miejsce, które aktywizuje lokalną społeczność, jest jednym z elementów integrujących dzielnicę. Tak naprawdę po to jest potrzebna instytucja” – stwierdził Krzysztof Kraus.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
14 + 27 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.