Jacek Sasin, Minister Aktywów Państwowych / fot. MAP/Twitter

Nie zamkną katowickiej kopalni Wujek. Nie będzie też zamknięcia kopalni Ruda. Do końca września ma zostać przygotowany plan naprawczy dla Polskiej Grupy Górniczej – poinformowało Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP).

We wtorek w Katowicach odbyło się spotkanie zarządu PGG ze związkami zawodowymi. W spotkaniu brał udział minister aktywów Jacek Sasin. Po spotkaniu wiadomo, że nie będzie – przynajmniej na razie – likwidacji KWK Ruda i katowickiej KWK Wujek.

“Zarząd Polskiej Grupy Górniczej S.A. oświadcza, że nie wdroży przygotowanego programu polegającego na likwidacji KWK Ruda i KWK Wujek” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Aktywów Państwowych.

PGG z programem naprawczym

Zostanie natomiast powołany zespół, który zajmie się przygotowaniem programu naprawczego dla polskiego górnictwa z PGG na czele.

„W skład zespołu wejdą przedstawiciele pracodawców, strony społecznej, Rządu oraz parlamentarzystów” – poinformowało ministerstwo. Do 30 września ma być gotowy program naprawczy dla PGG, który określi jej funkcjonowanie w kolejnych latach.

MAP dementuje jakoby miało dojść do obniżenia wynagrodzeń w PGG.

„Ministerstwo Aktywów Państwowych oświadcza, że nie pracowało i nie pracuje nad programem likwidacji polskiego górnictwa do 2036 r., a doniesienia prasowe na ten temat były całkowicie nieprawdziwe” – czytamy w komunikacie MAP.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
6 − 1 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.