Kontrola drogowa / fot. Policja
Reklama

Ponad 600 kierowców w Katowicach straciło prawa jazdy. Chodzi o przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 50 km/h – mówimy tutaj o tylko tym roku. Ponad 8,5 tys. kierujących złamało przepisy i jechało zbyt szybko na terenie Katowic. Na drodze najwyraźniej czujemy się coraz pewniej. W sobotę zorganizowano w Katowicach nielegalne wyścigi i nie był to pierwszy tego typu przypadek.

W sobotę około godziny 21.00 po ówczesnym umówieniu się w portalu społecznościowym, na parkingu przy cmentarzu na ulicy Murckowskiej w Katowicach miało dojść do nielegalnych wyścigów. Na miejscu pojawiła się policja oraz m.in. Inspekcja Transportu Drogowego. Zaczęto legitymować kierowców.

To niestety nie był odosobniony przypadek. W trakcie poprzednich weekendów doszło do kilku podobnych akcji. Wtedy policja wystawiła 70 mandatów i zabrała 7 praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Nielegalnym wyścigom przyglądały się tłumy gapiów, ludzie i samochody blokowali drogę.

„Speed” ma co robić w Katowicach

W Katowicach działa specjalna grupa „Speed”, która zajmuje się wyłapywaniem piratów drogowych.

„Pamiętajmy, że nadmierna prędkość niedostosowana do warunków panujących na drodze, to ciągle jeden z głównych czynników mających ogromne znaczenie na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jak często zdarza się o tym zapominać kierującym pokazują dane za pierwsze półrocze 2020 roku. Policjanci katowickiej drogówki od początku roku ujawnili ponad 8,5 tys przekroczeń prędkości przez kierujących pojazdami. Zatrważające jest to, że aż 608 kierujących utraciło swoje prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym” – informuje Agnieszka Żyłka z katowickiej policji.

Wśród tych kierujących aż 595 to kierowcy pojazdów osobowych. Podczas kontroli prędkości policjanci ujawnili aż 154 kierujących, którzy w ogóle nie posiadali uprawnień do tego, aby prowadzić samochód, 31 kierujących, którzy prowadzili samochód pomimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdu., a także 30 którzy kierowali pojazdami pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień.

Kontrole drogowe na terenie Katowic pozwoliły też ujawnić 24 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.