Widzew przegrał u siebie ze Zniczem 0:1. GieKSa nie wykorzystała jednak szansy na bezpośredni awans do pierwszej ligi i zaledwie zremisowała z Resovią 1:1.

Spotkanie zaczęło się dość sennie. Pierwszą groźną okazję mieli w 11 min. goście, ale na szczęście dla gospodarzy jeden z rywali, będąc mniej więcej metr od bramki źle trafił w piłkę. Z czasem zarysowała się przewaga katowiczan, którzy niesieni głośnym dopingiem kibiców dwukrotnie mogli zaskoczyć Zapytkowskiego. Najpierw jednak Błąd w 30 min. trafił z rzutu wolnego w słupek, a kilka minut później Wojciechowski fatalnie skiksował w polu karnym po świetnym podaniu Kiebzaka. Na największe emocje w tej części gry trzeba było czekać do samej końcówki. Najpierw w 43 min. przy rzucie wolnym rzeszowian zaspała obrona GieKSy, co wykorzystał Twardowski pokonując Frankowskiego. Kilkadziesiąt sekund później jeden z rywali zagrał jednak piłkę ręką w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę, którą na gola zamienił Rogalski. Po 45 minutach na Bukowej  było więc 1:1. W tym samym czasie Widzew przegrywał że Zniczem 0:1, co oznaczało, że w przypadku zwycięstwa GKS-u, to katowiczanie unikną baraży i awansują do pierwszej ligi.

W drugiej odsłonie Trójkolorowi do samego końca szukali zwycięskiej bramki. Rzeszowianie ograniczali się głównie do obrony, choć ich kilka kontrataków także mogło zakończyć się powodzeniem. Podobnie jak przed przerwą, najbardziej emocjonująca była końcówka, Tym razem kibice jednak nie doczekali się gola, a jedynie słupka po strzale Kiebzaka w doliczonym czasie gry.

Tym samym to Widzew i Górnik Łęczna awansowali do pierwszej ligi. GKS czeka zaś gra w barażach. Już we wtorek katowiczanie zmierzą się u siebie ze Stalą Rzeszów. Jeśli wygrają, w piątek czeka ich decydujący bój, także na Bukowej, ze zwycięzcą pojedynku pomiędzy Bytovią a Resovią.

GKS Katowice – Resovia Rzeszów 1:1 (1:1)

Bramki: Rogalski – Twardowski

GKS Katowice: Frankowski – Wojciechowski, Jędrych, Dejmek, Woźniak – Kiebzak, Urynowicz (64. Stefanowicz), Gałecki, Błąd (73. Bętkowski), Pavlas (69. Wroński) – Rogalski (80. Szwedzik).

Resovia Rzeszów: Zapytkowski – Kubowicz (57. Wasiluk), Domoń, Twardowski, Adamski, Płatek (90. Feret), Krykun, Geniec, Dziubiński (74. Radulj), Hebel (83. Antkowiak), Zalepa.