Dąbrówka Mała / foto: Infokatowice.pl

Miejski Zarząd Ulic i Mostów właśnie ogłosił przetarg na budowę sygnalizacji świetlnej w Dąbrówce Małej. Chodzi o niebezpieczne skrzyżowanie ulic Milowickiej i Pod Młynem. O budowę świateł w tym miejscu mieszkańcy zabiegali od wielu lat.

Przetarg pod nazwą „Budowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic: Milowicka – Pod Młynem w Katowicach” ogłoszono 6 lipca br. Od wielu lat mieszkańcy Dąbrówki Małej starają się, by na tym skrzyżowaniu było bezpieczniej. Rozwiązaniem mogłoby być rondo lub nowa sygnalizacja świetlna. Takie pomysły zgłaszali do władz miasta m.in. radni dzielnicowi. Doraźnym rozwiązaniem problemów wypadków i kolizji w tamtym miejscu miały być nowe płytowe progi zwalniające. Pojawiły się najpierw na ul. Pod Młynem, a potem na ul. Milowickiej. Mimo to nadal dochodziło tu do wypadków. Rada Jednostki Pomocniczej nr 14 Dąbrówka Mała oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Dąbrówki Małej i Burowca proponowali budowę w tym miejscu ronda lub sygnalizacji świetlnej.

Problem był coraz większy, także z powodu zwiększenia drgań, które wywołują przejeżdżające przez progi samochody. Odczuwają to mieszkańcy domów w pobliżu skrzyżowania (na budynkach pojawia się coraz więcej spękań). Już w 2019 roku do MPGK zwracał się naczelnik Wydziału Transportu UM Katowice Bogusław Lowak z prośbą o „zdyscyplinowanie kierowców w zakresie przestrzegania obowiązującego ograniczenia prędkości do 30 km/h”.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
20 + 24 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.