foto: Materiały prasowe

„Dajemy drugie życie komputerom” to akcja, w ramach której używany sprzęt komputerowy trafi do oddziałów onkologii i hematologii dziecięcej w całej Polsce. Na początku lipca br. pierwszy transport dotarł do Górnośląskiego Centrum Zdrowia w Katowicach. Szpitale zainteresowane otrzymaniem darowizny mogą zgłaszać zapotrzebowanie do Fundacji Urtica Dzieciom, za pośrednictwem strony internetowej.

Do katowickiego dziecięcego szpitala onkologicznego przekazano 8 zestawów składających się ze stacji roboczej i monitora, ale organizatorzy akcji „Dajemy drugie życie komputerom” zapowiadają, że na wsparcie może liczyć więcej oddziałów szpitalnych.

–Jesteśmy przekonani, że sprzęt trafi tam, gdzie jest naprawdę potrzebny.– tłumaczy Anna Marusia, Prezes Fundacji Urtica Dzieciom. – Komputer to dostęp do wiedzy, informacji o świecie, szansa na rozwój intelektualny, ale w wypadku naszych podopiecznych, to także możliwość kontaktu z rówieśnikami czy rodziną – dodaje.

Reklama

Sprzęt jest używany, pochodzi z darowizny przekazanej przez firmę Urtica Sp. z.o.o., ale w bardzo dobrym stanie i z pewnością posłuży niejednemu. – Akcja jest potwierdzeniem wyznawanych przez organizatorów wartości zrównoważonego rozwoju. W tym wypadku używane komputery otrzymały drugie życie. Każdy przeszedł serwisowanie, wyposażony został w niezbędne oprogramowanie i jest przygotowany do użytku przez małych pacjentów, a także przez pracowników administracji szpitalnych – komentuje Tomisław Bensari, Prezes Zarządu Urtica Sp. z o.o.

Materialna pomoc placówkom onkologii i hematologii dziecięcej w całej Polsce to jeden z celów statutowych Fundacji Urtica Dzieciom, która już od 23 lat wspiera zmagających się chorobami nowotworowymi najmłodszych. Szpitale zainteresowane otrzymaniem używanego sprzętu komputerowego mogą zgłaszać zapotrzebowanie za pośrednictwem www.urticadzieciom.pl. Należy wypełnić zamieszczone na stronie internetowej dokumenty i przesłać je na adres korespondencyjny Fundacji Urtica Dzieciom: ul. Krzemieniecka 120, 54-613 Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 − 23 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.