foto: katowice.slaska.policja.gov.pl/

Wywiadowcy z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w wyniku brawurowej jazdy zakończył swoją ucieczkę rozbijając samochód o budynek. Na szczęście nikt w wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowani nie ucierpiał. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Policjanci z oddziału prewencji podczas patrolu zauważyli na ul. Armii Krajowej dziwnie poruszający się samochód. Mundurowi postanowili samochód zatrzymać do kontroli drogowej. Pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierujący seatem nie reagował na polecenia policjantów, zwiększył prędkość i zaczął uciekać przed policyjnym radiowozem.

Jego rajd zakończył się bardzo szybko, gdyż nie zapanował nad pojazdem i uderzył w budynek. 26-letni kierujący został natychmiast zatrzymany przez policyjnych wywiadowców. Na miejsce zostały wezwane również karetki pogotowia, gdyż mężczyzna podróżował z dwoma osobami. Na szczęście po badaniach okazało się, że w wyniku zdarzenia nic nikomu poważnego się nie stało. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie trzeźwości wskazało, że miał 1,34 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie nie tylko za spowodowanie kolizji, ale przede wszystkim za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama

1 Komentarz

 1. Rajd – zawody sportowe polegające na przebyciu określonej trasy w wyznaczonym czasie przy ustalonych warunkach regulaminu. Rozróżniamy:

  Rajd pieszy
  Rajd krajoznawczy
  Impreza na orientację
  Rajd samochodowy
  Rajd terenowy
  Rajd konny
  Rajd przygodowy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
28 − 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.