foto: Jacek Waszut-Wójkowski

Taniej, szybciej i komfortowo! Dłuższe pociągi jeżdżą na trasie Tychy – Katowice, Katowice – Tychy. W ten sposób Koleje Śląskie reagują na utrudnienia drogowe na trasie DK86 w Katowicach i zachęcają do zmiany środka lokomocji z samochodu na pociąg!

Droga DK 86 zamknięta do odwołania po tym jak pod jednym z wiaduktów osunęła się ziemia. To oznacza korki i dłuższy czas przejazdu. Koleje Śląskie zareagowały błyskawicznie! W godzinach największego szczytu na trasie kursują wydłużone składy. To ponad 100 pociągów w dni robocze!

Czas przejazdu pociągiem Kolei Śląskich między Tychami a Katowicami to 17 minut. Jadąc samochodem potrzebujemy ponad 30 minut! Jednorazowy bilet kosztuje TYLKO 4,50. Bilet miesięczny to koszt 120 zł (nie licząc licznych ulg dla: studentów, posiadaczy Karty Dużej Rodziny, dzieci i młodzieży, seniorów itp.). Za tę samą trasę jadąc samochodem jednorazowo musimy zapłacić ponad 15 złotych. Z Kolejami Śląskimi oszczędzamy czas i pieniądze!

Reklama

Wydłużone składy będą jeździć do odwołania. Na bieżąco są też monitorowane potoki pasażerów i dostępność miejsc.

2 KOMENTARZE

  1. Może chociaż jedno zdanie napisałby “autor” tego tekstu. To przecież kopia jeden do jeden tekstu że strony internetowej Kolei Śląskich.

  2. Bzdura, bzdura, bzdura. Dojeżdżam samochodem do pracy Tychy Katowice szopienice. Koszt to około 10-11zl w dwie strony! (LPG) Jeżdżę z kolegą. Więc koszt wynosi mnie w jedną stronę dla jednej osoby przeszło 2.5! Może dwa, trzy razy jechałem pociągiem i nigdy więcej. I tak, pociągi piękne, komfortowe ale ich częstotliwość i dojścia do przystanków je przekreślają. Ja do pracy jadę 25 minut. Pociąg dojedzie w max 20 minut ale z dojściem na przystanki i czekaniem na niego potrzebowałem czasu nawet 1.5h! Dodam też że teraz gdy są wakacje ruch na drogach jest bardzo mamy i jadąc do Katowic nie stoję nawet w najmniejszym korku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 − 3 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.