foto: GKS Katowice

Do składu GKS-u Katowice na sezon 2020/2021 dołączają dwaj nowi bramkarze: Słowak Juraj Simboch i młodzieżowy reprezentant Polski Maciej Miarka.

Do GieKSy dołącza 28-letni bramkarz ze Słowacji Juraj Simboch. Nowy zawodnik naszego Klubu przez dwa ostatnie lata reprezentował barwy klubu HK Nitra, którego jest wychowankiem. Simboch miał okazję rywalizować z GKS-em Katowice w minionym sezonie w ramach Pucharu Wyszehradzkiego; wyjazdowe spotkanie fazy grupowej turnieju w Nitrze zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 3:2. Słowacki golkiper występował w latach 2012-2018 w czeskiej Ekstralidze oraz na jej zapleczu, ponadto zanotował 5 występów w kadrze Słowacji U-20.

Umowę z GKS-em Katowice podpisał także urodzony w 2001 roku Maciej Miarka, wychowanek ŁKH Łódź, który przez ostatnie lata reprezentował zarówno drużynę U-20 JKH GKS-u Jastrzębie, jak i SMS-u PZHL Katowice. W sezonie 2019/2020 Miarka rozegrał 10 spotkań w barwach występującej w PHL drużyny PZHL U-23 oraz 4 mecze w dowodzonej przez trenera Piotra Sarnika reprezentacji Polski U-20 podczas mistrzostw świata U-20 dywizji 1B.

Reklama

– Długo analizowaliśmy, kto powinien stanąć między słupkami w nadchodzącym sezonie i zdecydowaliśmy się na Juraja, który przez ostatnie dwa sezony w lidze słowackiej spisywał się bardzo dobrze. Jest to bramkarz, który bardzo dużo pracuje nad sobą i chce wygrywać. Wiążemy z nim spore nadzieje, ponieważ wszyscy wiemy, jak ważna jest pozycja bramkarza w hokeju. Z kolei Maciej to bardzo perspektywiczny bramkarz, który ma za sobą występy w kadrach młodzieżowych do lat 18, jak i obecnie do lat 20. Posiada bardzo dobre warunki fizyczne, jest ambitny i pracowity, dlatego stawiamy na jego rozwój w naszym Klubie – ocenił dyrektor sportowy sekcji Roch Bogłowski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
22 − 20 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.