Sytuacja w branży muzycznej w Katowicach powoli wraca do normy. Zniesiono część obostrzeń, ponownie otworzyły się lokale i ogródki. Na co w związku z tym możemy muzycznie liczyć tego lata, zapytaliśmy Artura Jachimca aka A.HIM związanego z polską sceną klubową od 2011 r.

A-him jest promotorem i producentem wydarzeń artystycznych oraz koncertów, event managerem katowickich klubów: Rajzefiber, KluboGaleria SARP i SiXa, prezenterem radiowym w Radio Egida i współzałożycielem live act’owej grupy Gryfne Synki grającej muzykę funk i disco.

Artur Jachimiec: Na dzień dzisiejszy najmocniejszą pozycję mają miejsca w otwartej przestrzeni, ponieważ tylko tam (poza weselami) można potańczyć. Pojawiły się też opcje grania na małych festiwalach plenerowych, w przeróżnych lokalizacjach. Coraz więcej klubów muzycznych, przekształca się w puby. To wydaje się być jedynym sposobem na przetrwanie. Na parkietach zamiast tańczących ludzi rozstawiane są sofy i stoliki a entuzjastyczne reakcje publiczności zastąpione zostały głośnymi rozmowami. Na szczęście wciąż zapraszani są DJe.

Czy w czasie pandemii pojawiły się jakieś nowe ciekawe inicjatywy?

AJ: Zdecydowanie były to live streamy! Przez kilka tygodni prawie codziennie można było posłuchać sporej dawki dobrej muzyki. Ciężko momentami było wybrać kogo włączyć, bo przecież miało się wrażenie, że grał cały świat. Dlatego starałem się przede wszystkim śledzić poczynania moich koleżanek i kolegów z polskiej sceny muzycznej. W końcu na spokojnie mogłem ich posłuchać. Ja również dałem się skusić tej inicjatywie i wraz z Łukaszem Uzarkiem T2.0 zorganizowaliśmy trzy live streamy.

Twoje plany związane z muzyką w najbliższym czasie?

AJ: Grać i bawić ludzi. Nie ma nic piękniejszego niż uśmiechnięte twarze na parkiecie. Lato sprzyja pozytywnym wibracjom, dlatego w tym sezonie stawiam na mój duet z Wojtkiem Dudkiem, który gra na perkusjonaliach. Afrykańskie bębny połączone z muzyką house, to jedna wielka bomba endorfin. Ostatnio mieliśmy okazję zagrać pod krakowską Tauron Areną, a w ubiegły piątek zawitaliśmy do katowickiej KluboGalerii SARP, która otwiera się na nowo!

Więcej informacji na temat katowickich wydarzeń i okazji do spotkań z muzyką na żywo można uzyskać na stronie: https://www.ebilet.pl/wydarzenia/?k=koncerty&r=slaskie_katowice#events

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
17 + 16 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.