Urząd Miasta Katowice / fot. InfoKatowice.pl

W okresie od 1 września do 30 listopada zostanie przeprowadzony na terenie naszego kraju powszechny spis rolny. W związku z tym Prezydent Miasta Katowice, który pełni funkcję Gminnego Komisarza Spisowego, prowadzi nabór kandydatów na rachmistrzów terenowych.

Kandydaci na rachmistrzów spisowych do spisu rolnego powinni spełniać następujące warunki:

1) są osobami pełnoletnimi;
2) mieszkają na terenie danej gminy;
3) posiadają co najmniej średnie wykształcenie;
4) posługują się językiem polskim w mowie i w piśmie;
5) nie byli skazani za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Ile można zarobić?

Według przyjętych w zeszłym roku przepisów, wynagrodzenie określono jako iloczyn stawki 37 zł brutto i liczby przeprowadzonych bezpośrednich wywiadów z właścicielem lub użytkownikiem gospodarstwa rolnego.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w przypadku rachmistrzów telefonicznych. W takim przypadku dodatek spisowy jest ustalany jako iloczyn stawki 20 zł brutto i liczby przeprowadzonych wywiadów telefonicznych z użytkownikami gospodarstw rolnych lub jako iloczyn stawki 12 zł brutto i liczby dni pełnienia dyżuru przy udzielaniu informacji podczas pracy na infolinii spisowej i umawiania bezpośrednich wywiadów z użytkownikami gospodarstw rolnych.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 8 lipca br. Warunki zgłoszenia, zasady naboru, wniosek zgłoszeniowy oraz inne informacje można znaleźć na stronie urzędu miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
9 + 6 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.