Manifestacja przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach / fot. InfoKatowice / Katarzyna Medwid

Przed sądem w Katowicach okazywali wsparcie dla krakowskiego sędziego Waldemara Żurka. Wobec Żurka toczy się postępowanie dyscyplinarne w związku z niepodjęciem przez niego pracy w wydziale, do którego go przeniesiono.

Sędzia stoi na stanowisku, że przeniesiono go nielegalnie, odbiera to też jako szykany. Żurek to znany sędzia z obrony konstytucji, praw obywatelskich i niezależności sądownictwa. Zastępcy rzecznika dyscyplinarnego natomiast stoją na stanowisku, że sprawa nie ma drugiego dna, chodzi jedynie o niepodjęcie pracy w wydziale, do którego Waldemara Żurka skierował prezes Sądu Okręgowego w Krakowie.

Sąd dyscyplinarny przy Sądzie Apelacyjnym w Katowicach nie uwzględnił wniosku obrony o umorzenie postępowania w związku z niepodjęciem przez sędziego pracy w nowym wydziale.

Reklama

Wsparcie dla sędziego

„Wspieramy Waldemara Żurka, który jest szykanowany za poglądy, za walkę o praworządność” – mówił InfoKatowice.pl sędzia Paweł Juszczyszyn, który wraz z m.in. sędzią Igorem Tuleją pojawił się dzisiaj w Katowicach, żeby okazać wsparcie sędziemu Żurkowi. – „Właśnie teraz musimy być aktywni w walce o społeczeństwo obywatelskie, o wolności obywatelskie, o praworządność, których w naszym kraju nie może zabraknąć” – dodał.

Dzisiaj przed sądem dyscyplinarnym planowana jest też druga rozprawa Waldemara Żurka, tym razem zarzuca mu się uchybienie godności urzędu. Sprawa ma swoje źródło w wypowiedziach na temat Krajowej Rady Sądownictwa oraz sędziego Kamila Zaradkiewicza.

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
25 + 14 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.