Ulica Warszawska w Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

W Katowicach policjanci przyglądali się sytuacji pieszych. Karali głównie kierowców, zabierali nawet prawa jazdy. W trakcie akcji „Bezpieczny pieszy” mundurowi z Katowic zwracali uwagę na bezpieczeństwo tych niechronionych uczestników ruchu drogowego. Posypały się mandaty, kierowcy tracili też prawa jazdy, a stwarzali momentami bardzo niebezpieczne sytuacje dla pieszych – np. wyprzedzając na pasach. Karani byli też sami piesi, którzy powodowali sytuacje niebezpieczne. 

W działaniach policjanci wykorzystali tzw. Ruchome Stanowisko Dowodzenia.

„Mundurowi, którzy pełnili służbę w RSD, za pośrednictwem kamer obserwowali zachowanie zarówno kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie jak i pieszych. W przypadku naruszenia przepisów ruchu drogowego natychmiast były informowane patrole, które znajdowały się w okolicy skrzyżowania” – wyjaśnia Agnieszka Żyłka, z katowickiej policji.

Reklama

85 kierujących popełniło wykroczenia z czego 36 zostało ukaranych mandatami, a 48 pouczono. W jednym przypadku skierowano wniosek do sądu o ukaranie.

„Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych, wyprzedzanie na lub w rejonie przejść dla pieszych, omijanie pojazdu który jechał w tym samym kierunku lecz zatrzymał się przed przejściem dla pieszych w celu udzielenia pierwszeństwa pieszemu a także niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej” – tłumaczy rzecznik katowickiej policji.

W trakcie działań zatrzymano również 3 prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym.

Piesi też byli karani, w sumie 4 mieszkańców ukarano mandatami, były to osoby, które swoim zachowaniem stworzyły sytuacje niebezpieczne na drogach. 5 osób pouczono. Policja zapowiada kolejne działania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
27 + 15 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.