Ranking dzielnic / fot. mat. pras.
Reklama

Która dzielnica Katowic ma najwięcej do zaoferowania mieszkańcom aktywnym fizycznie? Serwis Otodom sprawdził jak swoje dzielnice oceniają mieszkańcy i gdzie jest dostęp do dobrej infrastruktury. 1,6 tys. mieszkańców Katowic odpowiedziało na dwa pytania w sprawie aktywności sportowej. Pierwsze pytanie dotyczyło miejsc gdzie za darmo można aktywnie spędzić czas na uprawianiu sportu: ścieżki rowerowe, otwarte plenerowe siłownie, skate-parki, boiska do gry. Kolejne było związane z dostępnością płatnych klubów sportowych, siłowni, czy kortów.  

„Na potrzeby rankingu dzielnic Otodom poprosiliśmy ponad 1600 mieszkańców Katowic o ocenę, czy w ich okolicy jest wiele płatnych obiektów sportowych. Interesowało nas również, czy w ich dzielnicy nie brakuje darmowych placówek oraz terenów zielonych, po których można pobiegać, pograć w piłkę czy pojeździć na rowerze” – informuje Otodom.

W porównaniu z innymi miastami, Katowice wypadają jednak całkiem nieźle. Wśród 12 miast, dla których Otodom przygotował Ranking Dzielnic 2020, Katowice ze średnim wynikiem 3,69 zajęły 3. miejsce. Lepiej infrastrukturę dla aktywnych oceniają tylko warszawiacy (3,85) i poznaniacy (3,76), a najmniej zadowoleni z jej poziomu są mieszkańcy Bydgoszczy (3,34).

Okazało się, że w opinii mieszkańców w większości katowickich dzielnic sportowa infrastruktura stoi na całkiem wysokim poziomie. Aż czterem dzielnicom udało się przekroczyć cztery punkty w pięciopunktowej skali ocen, a kilku do tej granicy zabrakło bardzo niewiele.

Część lokalizacji została oceniona jednak wyraźnie słabiej. W ich przypadku mieszkańcy mieli zastrzeżenia przede wszystkim co do dostępności płatnych obiektów sportowych w tych częściach miasta. Krótko mówiąc, po prostu brakuje tam siłowni, basenów czy klubów fitness.

Idealny adres to Osiedle Tysiąclecia

Zacznijmy od zwycięzców. Niekwestionowanym liderem rankingu dzielnic Katowic zostało Osiedle Tysiąclecia. Ankietowani ocenili dostępność płatnych i darmowych miejsc, w których można aktywnie spędzić czas w tej części miasta, na 4,31 punktu.

Na drugim miejscu uplasowało się Osiedle Paderewskiego-Muchowiec, które otrzymało 4,08 punktu. Rywalizacja o trzecie miejsce była bardzo wyrównana i ostatecznie o wyniku zadecydowała zaledwie jedna setna punktu. Tym sposobem na podium znalazł się jeszcze Dąb, oceniony na 4,04 punktu.

Murcki z najniższą notą

Najsłabsza ocena w rankingu dzielnic Otodom powędrowała do Murcek. Respondenci przyznali tej części miasta zaledwie 2,87 punktu. Niewiele lepiej wypadło Zarzecze – w opinii ankietowanych lokalizacja ta zasłużyła na 2,97 punktu. Na te noty wpłynęła przede wszystkim niewielka liczba płatnych obiektów sportowych w tych okolicach.

Większość katowickich dzielnic może się pochwalić bardzo rozbudowaną infrastrukturą dla osób aktywnych fizycznie. W mieście nie brakuje boisk, basenów, siłowni czy klubów sportowych.

Reklama

1 Komentarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
23 + 13 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.