Kameralny kompleks Bardowskiego 1 w Katowicach / fot. TDJ Estate
Reklama

4 budynki mieszkalne gotowe na osiedlu Witosa. Zamieszka tam 150 rodzin. Budynki są połączone garażem podziemnym. Większość mieszkań została już sprzedana – 90 procent. Łącznie 136 lokali, 10 zarezerwowano, 4 ciągle czekają na właścicieli. Inwestycję realizował TDJ Estate.

Budowa Bardowskiego 1 wystartowała w połowie września 2018 r. Generalnym wykonawcą została firma Mota-Engil Central Europe. Po 20 miesiącach robót, pod koniec kwietnia br., przeprowadzono odbiór techniczny budynków, a w maju zostały wykonane ostatnie prace wykończeniowe. W czerwcu przedstawiciele inwestora rozpoczęli wydawanie kluczy do mieszkań – ma ono potrwać co najmniej do końca lipca.

Reklama

„W pierwszej kolejności naszym kompleksem zainteresowali się mieszkańcy Osiedla Witosa, którzy żyją w dzielnicy od lat i doskonale ją znają. Chcieli pozostać tu ze swoimi rodzinami, ale jednocześnie brakowało im nowoczesnej tkanki mieszkaniowej. Zaproponowana przez nas architektura budynków, rozwiązania funkcjonalne i zagospodarowanie terenu zostały bardzo pozytywnie odebrane, także ze względu na to, że dobrze wpisują się w charakter tej lokalizacji” – komentuje Adam Urbański, manager ds. sprzedaży w TDJ Estate.

Adres Bardowskiego 1 przyciągnął też uwagę mieszkańców innych dzielnic Katowic i sąsiednich miast. Inwestor zachęcał zróżnicowaną ofertą lokali, proponując różne metraże i przemyślane, funkcjonalne układy przestrzeni. Nabywcy mogli wybierać mieszkania z balkonami, przestronnymi tarasami, albo ogródkami. Wśród udogodnień zapewniono windy i podjazdy, które ułatwiają rodzicom z maluchami, osobom starszym i niepełnosprawnym poruszanie się po terenie kompleksu.

Pod budynkami powstał wspólny garaż ze 145 miejscami postojowymi. Fani jednośladów znajdą tam także wyposażenie pozwalające na przechowywanie rowerów oraz stację naprawy z najważniejszymi narzędziami. W ramach bezpłatnego, naziemnego parkingu przygotowano 30 miejsc dla pojazdów.

Na III kwartał 2020 r. inwestor zaplanował rewitalizację terenu po zapleczu budowy, we współpracy ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Załęska Hałda”. W tym miejscu mają powstać stojaki rowerowe, stół i ławki do plenerowej gry w szachy oraz ścieżka edukacyjna. Będzie to przestrzeń ogólnodostępna i otwarta, która ułatwi integrację nowych mieszkańców z ich sąsiadami z najbliższej okolicy.

„W TDJ Estate aktywnie poszukujemy nowych szans inwestycyjnych. Nasze projekty mieszkaniowe, pod względem skali i czasu realizacji, są bardzo zróżnicowane. Inwestycje takie jak Pierwsza Dzielnica czy Osiedle Franciszkańskie mają charakter wieloetapowy, a ich budowa jest rozłożona na wiele lat. Z kolei Bardowskiego 1 to projekt o mniejszej skali, ale również wartościowy, czego dowodem jest duże zainteresowanie klientów. Nie wykluczamy więc tworzenia kolejnych kameralnych inwestycji, o ile lokalizacja i potencjał terenów, którymi dysponujemy, będą to uzasadniać” – podsumowuje Adam Urbański.

Reklama

1 Komentarz

  1. A budownictwo komunalne w Katowicach w ogóle nie istnieje. Najlepiej się chwalić realizacjami i wspaniałymi projektami deweloperów, na które ludzie mają brać kredyt na całe życie, lub mrzonkami o mieszkaniu plus, zamiast podjąć realne działania w mieście….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
30 + 29 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.