Spacer po Katowicach / fot. InfoKatowice.pl

Czechy otworzyły granicę dla mieszkańców województwa śląskiego. Już nie ma restrykcji dla naszego regionu z powodu koronawirusa.

Strona Czeska otworzyła granice dla naszego kraju w połowie czerwca, ale mieszkańcy województwa śląskiego nie mogli korzystać ze swobodnego przejazdu. Musieli pokazać aktualne wyniki badań na COVID-19 lub odbyć kwarantannę.

„Dokonano podziału kraju na Polskę i Śląsk” – stwierdziła w połowie czerwca burmistrz Cieszyna. W sprawie apelował marszałek regionu, w kwestie otwarcia granicy zaangażował się również wojewoda i rząd.

Ostatecznie Czesi zdecydowali się na otwarcie granic. Poinformował o tym wcześniej czeski minister zdrowia Adam Vojtěch.

Otwarcie granicy z #Czechy od 29.06 to bardzo dobra informacja dla mieszkańców #Śląskie Dziękuję za owocne rozmowy hejtmanowi kraju morawski-śląskiego Ivo Vondrakowi” – napsiał na twitterze marszałek Jakub Chełstowski.


 

3 KOMENTARZE

  1. Czyli polski nierząd skłamał w osobie rzecznika że od 29 będzie można przekraczać granice jak przed stanem epidemiologicznym. Skandal!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
18 + 30 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.