Blokada DK86: Koleje Śląskie uruchomią dodatkowe połączenia na linii Tychy-Katowice. Nawet przez 3 miesiące, dowiedział się portal InfoKatowice.pl. Ma być więcej połączeń, po tym jak zablokowana została droga na Giszowcu w obie strony.

Przypomnijmy, w sobotę zablokowano giszowiecki odcinek DK86. Powodem jest naruszenie nasypu, na którym znajduje się wiadukt. Sytuację wywołały ulewne deszcze. Na razie na tydzień wyłączono z ruchu wiadukt, ale sytuacja może potrwać nawet kilka miesięcy. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że może być konieczne rozebranie wiaduktu i postawienie nowego, co rysuje wariant blokady trwającej 3 miesiące jako optymistyczny.

W sprawę zaangażowały się także władze województwa – w tym marszałek Jakub Chełstowski. Należąca do marszałka spółka Koleje Śląskie ma uruchomić dodatkowe połączenia na trasie Tychy-Katowice / Katowice-Tychy. Ciężar finansowy dodatkowych połączeń weźmie na siebie województwo.

Nowe kursy mają działać przez nawet 3 miesiące. Trwa ustalanie szczegółów odnośnie połączeń, o podjętych decyzjach na pewno poinformujemy.

Przypomnijmy, przez DK86 dziennie przejeżdża ponad 58 tys. pojazdów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Solve : *
29 + 22 =


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.